Potvrdené. Slovan zrejme má v KHL zelenú

Archívna snímka.
Zdroj: TASR

Špekulácie vyvolali ekonomické problémy.

Už v sobotu zverejnili správy, ktoré naznačovali, že bratislavský Slovan bude môcť ostať v prestížnej  KHL. Dnes sa jej šéf Dmitrij Černyšenko vyjadril jednoznačne.

"K dnešnému dňu sme (...) nedostali žiadne signály o tom, že by mal Slovan skončiť. Jeho prítomnosť v súťaži uvítame aj naďalej a osobne by som chcel, aby tento tím v súťaži hral," povedal Černyšenko.

Špekulácie o odchode Slovana spustili ekonomické problémy Ruska a spory Moskvy so západom, ktoré vyvolalo vlaňajšie obsadenie Krymu.

Práve Černyšenko po nástupe do funkcie prezidenta oznámil, že KHL prichádza s novou politikou jej ďalšieho vývoja. V súťaži by mali pôsobiť len ruské tímy s bohatou históriou a tradičné hokejové bašty z Európy. Na základe tohto rozhodnutia vedenie súťaže dávnejšie oznámilo, že od budúceho ročníka nepočíta s Medveščakom Záhreb.

"Vzhľadom na finančné neistoty budeme požadovať od klubov záruky, že svoju situáciu zvládnu. Tí, ktorí mužstvá financujú, by si taktiež mali uvedomiť, že sme povinní platiť hráčov až do konca sezóny," dodal Černyšenko.

Medzičasom rakúske médiá informovali, že bratislavský klub prejavil spoločne s Medveščakom Záhreb veľký záujem o vstup do nadnárodnej EBEL. Konečné rozhodnutie o účasti oboch klubov v tejto súťaži by malo padnúť v apríli.
    

SOČI/ TASR, TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.