Reprezentácie do 25 rokov si zmerajú sily vo Viedni. V nominácii nechýba Godla

Slovenská bronzová radosť. Zľava: Christián Jaroš, Martin Réway, Denis Godla
Slovenská bronzová radosť. Zľava: Christián Jaroš, Martin Réway, Denis Godla Zdroj: TASR

Najlepším strelcom je sedemgólový Adam Lapšanský. Premiéru v A-tíme si odkrúti až deväť hráčov.

Slovenský olympijský tím odcestuje na hokejový turnaj do Viedne aj s piatimi bronzovými medailistami z MS do 20 rokov - brankárom Denisom Godlom, obrancami Erikom Černákom, Mislavom Rosandičom a Matúšom Holendom a útočníkom Pavlom Skalickým. Ďalší medailista, útočník Peter Cehlárik, ktorý figuroval v širšej nominácii, sa nakoniec predstaví na Slovakia Cup-e v Banskej Bystrici.

Turnaj Euro Ice Hockey Challenge sa uskutoční vo Viedni v dňoch 5. až 7. februára. Mužstvo povedie hlavný tréner Vladimír Országh s asistentom Milanom Jančuškom. Do 25-členného kádra zloženého výlučne z hráčov do 25 rokov sa dostalo 12 hokejistov z domácej extraligy, osem z českej najvyššej súťaže, štyria zo Slovana Bratislava a útočník Pavol Skalický zo švédskeho Örebra.

"Mužstvo sa skladá z hráčov do 25 rokov, využili sme príležitosť a do mužstva sme nominovali našich úspešných z MS do 20 rokov, extraligových hráčov a hráčov zo zahraničia. Všetci sú mladí a talentovaní a na tomto turnaji určite získajú ďalšie cenné medzinárodné skúsenosti. Dal by sa vytvoriť aj tím do 23 rokov, ale naša základňa je trošku limitovaná. Navyše, je veľa hráčov, ktorí sú vo veku do 25 rokov ešte vývojaschopní. Preto sme sa rozhodli pre takýto tím," povedal generálny manažér Juraj Bakoš.

Najskúsenejšími v mužstve sú útočník Andrej Šťastný s 25 štartmi a obranca Peter Čerešňák, ktorý nastúpil na 19 zápasov. Najlepším strelcom je sedemgólový Adam Lapšanský. Premiéru v A-tíme si odkrúti až deväť hráčov.

Zraz tímu je v utorok 3. februára, na druhý deň odídu reprezentanti do Viedne, kde absolvujú jeden tréning a vo štvrtok ich čaká už prvý duel s Talianskom. Slovensko si ďalej zmeria sily so Slovinskom a nakoniec s domácim Rakúskom. Všetci traja súperi by mali nastúpiť so svojimi najlepšími výbermi.

"Cieľ je vyhrať, ja som naladený na to. Samozrejme, budeme hrať s mužstvami, ktoré prídu v najsilnejších zostavách. No ak budú hrať naši hráči odhodlane a sebavedomo, tak nemáme čo stratiť. Chceme tento turnaj vyhrať," dodal Bakoš.

"Som veľmi rád, že sa nám vo februári podarilo spraviť dva tímy, ktoré sa zúčastnia na dvoch rôznych turnajoch. Slovakia Cup budeme hrať v Banskej Bystrici, čo je novinka aj pre našich súperov. Verím, že príde dosť fanúšikov. Zároveň nás veľmi teší, že mladí hráči dostanú veľkú príležitosť vo Viedni. Bude to dobrá konfrontácia, keďže sa stretnú s tromi tímami, ktoré tam pôjdu so svojimi najlepšími hráčmi," povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček.

Nominácia Slovenska na Euro Ice Hockey Challenge

Brankári: Marek Čiliak (Kometa Brno/ČR, 2 zápasy/0 gólov), Denis Godla (Slovan Bratislava, 0/0)

Obrancovia: Tomáš Bokroš (Dukla Trenčín 3/0), Peter Čerešnák (Vítkovice Steel, ČR, 19/1), Erik Černák (HC Košice, 0/0), Matúš Holenda (Dukla Trenčín, 0/0), Oldrich Kotvan (PSG Zlín, ČR, 3/0), Lukáš Kozák (Slovan Bratislava, 3/0), Mislav Rosandič (HC'05 Banská Bystrica, 0/0), Peter Trška (BK Mladá Boleslav, ČR, 0/0)

Útočníci: Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec, ČR, 13/0), Peter Galamboš (MHC Mountfield Martin, 5/0), Jakub Gašparovič (ČSOB Pojišťovna Pardubice, ČR, 3/0), Tomáš Hrnka (HC Košice, 0/0), Andrej Kudrna (Slovan Bratislava, 2/0), Milan Kytnár (HC'05 Banská Bystrica, 6/0), Adam Lapšanský (HC Košice, 13/7), Matúš Paločko (HK Poprad, 0/0), Miroslav Preisinger (HC'05 Banská Bystrica, 0/0), Radovan Puliš (HKM Zvolen, 1/0), Roman Rác (HC Olomouc, ČR, 3/1), Pavol Skalický (Örebro, Švéd, 0/0), Tomáš Sýkora (HK Poprad, 4/0), Andrej Šťastný (Slovan Bratislava, 25/1), Peter Zuzin (HC Olomouc, ČR, 10/0)

Náhradníci

Obrancovia: Peter Hraško (HKM Zvolen, 2/0), Miroslav Macejko (HC Košice, 2/0)
Útočníci: Dalibor Bortňák (HKM Zvolen, 2/0), Michal Hlinka (Dukla Trenčín, 0/0), Richard Mráz (HK Nitra, 0/0)

Program turnaja

Štvrtok 5. februára: SLOVENSKO - Taliansko 16.00 h
Piatok 6. februára: SLOVENSKO - Slovinsko 15.30 h
Sobota 7. februára: SLOVENSKO - Rakúsko 17.00 h

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.