Slovan pustil dvoch hráčov. Vondrka a Ružička budú hrať v Česku

PXXq.michal_vondrka_pavel_valentenko_a_alexander_kulakov.jpg

Prestup do Sparty má pre Vondrku pikantnú príchuť, keďže predtým dlhé roky obliekal dres mestského rivala Slavie.

Jediný slovenský účastník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava ukončil spoluprácu s útočníkmi Michalom Vondrkom a Štefanom Ružičkom. K rozviazaniu kontraktov prišlo krátko pred posledným dňom prestupového obdobia po vzájomných dohodách. Informoval o tom oficiálny web Slovana.

Vondrka odchádza z Bratislavy do Sparty Praha. V Slovane pôsobil český útočník od sezóny 2012/13, v tej aktuálnej v 45 zápasoch zaznamenal 7 gólov a 12 asistencií.

"Boli to dlhé a zložité rokovania, ale som rád, že sa nám ich podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Máme niekoľko dlhodobo zranených útočníkov a Michal pre nás bude veľkou posilou v závere sezóny a najmä v play-off," uviedol pre portál idnes.cz športový manažér "rudých" Patrik Martinec.

Prestup do Sparty má pre Vondrku pikantnú príchuť, keďže predtým dlhé roky obliekal dres mestského rivala Slavie. Pod vedením trénera Vladimíra Růžičku tam v roku 2008 získal majstrovský titul. Vo svojej zbierke má aj bronz z MS 2012.

Ružička posilnil Slovan vlani v novembri. Stihol odohrať 11 stretnutí s bilanciou 2 góly a rovnaký počet asistencií. Jeho novým klubom by sa mal stať ďalší účastník českej najvyššej súťaže HC Oceláři Třinec.

Slovanu aktuálne patrí v tabuľke Západnej konferencie KHL so ziskom 57 bodov posledná štrnásta priečka.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.