Maskotom hokejových MS 2019 na Slovensku bude opäť Goooly, ukázali aj logo

SZĽH predstavil maskota i logo hokejových MS 2019 na Slovensku.
SZĽH predstavil maskota i logo hokejových MS 2019 na Slovensku. Zdroj: TASR

Po oficiálnom odstúpení Švajčiarska zostalo Slovensko jediným kandidátom na usporiadanie MS 2019, definitívu určí IIHF až v máji.

Maskotom hokejových majstrovstiev sveta v roku 2019 na Slovensku by mal byť opäť vĺčik Goooly, rovnako ako na MS 2011. Jedinou viditeľnou zmenou oproti šampionátu spred štyroch rokov by mal byť nový dizajn jeho dresu.

"Bol veľmi populárny už v roku 2011. Vymýšľať nejakého nového by bolo úplne zbytočné, pretože tento maskot neskončil po MS, ale fungoval aj v nasledujúcich sezónach a bude fungovať aj ďalej. Takže sme mu dali iba nový dres," povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček.

Po oficiálnom odstúpení Švajčiarska zostalo Slovensko jediným kandidátom na usporiadanie MS 2019, definitívu však určí až Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) na májovom kongrese počas tohtoročného šampionátu v Prahe.

"Zatiaľ sme sa nedozvedeli, prečo Švajčiari stiahli svoju kandidatúru a rozhodli sa zabojovať o MS 2020. V marci budeme mať exekutívu IIHF a tam sa o tom budeme rozprávať. Švajčiari totiž neboli na stretnutí v Amerike. Mňa však príliš nezaujímajú ich dôvody. My sa musíme maximálne koncentrovať na našu prípravu, na tieto tri-štyri mesiace do definitívneho potvrdenia a potom si môžeme povedať, ako ďalej," pokračoval Nemeček.

"Slovenská republika, hokejová republika, hrá opäť"

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) má už vybraté logo pre MS 2019. Spomedzi takmer 120 zaslaných návrhov vyšiel víťazne grafik Michal Krajči, ten už v decembri schválila IIHF i zástupca marketingového partnera Infront. Logo nesie základné atribúty šablóny IIHF, ktoré bolo doplnené o mapu SR rozdeľujúcu logo na tri časti v slovenskej trikolóre doplnenej o hokejku označenej štátnym znakom. Na vizuálnu prezentáciu bude použitý už vytvorený dizajn ľadovej plochy so štátnym znakom a mottom "Slovak republic, Hockey republic, play again", teda "Slovenská republika, hokejová republika, hrá opäť".

SZĽH pokračuje v prípravných prácach pre definitívny zisk hokejových MS 2019. Prípravná skupina odovzdala IIHF technickú dokumentáciu "2019 IIHF WM Slovakia" obsahujúcu zámer, organizačnú štruktúru, podporu subjektov na úrovni štátu, jej ministerstiev, územných celkov a hosťujúcich miest Košíc a Bratislavy. V súčasnosti sa už pripravuje aj prezentácia pre komisiu podujatia, kde bude SZĽH prezentovať a obhajovať navrhnuté riešenia. Toto stretnutie ja naplánované na 2. a 3. marca v Zürichu, ešte predtým však prídu traja zástupcovia komisie na inšpekčnú cestu do Košíc a Bratislavy. "Bratislava a Košice sú dnes definitívou, ale do MS máme ešte ďaleko," reagoval na otázku o dejiskách Nemeček.

Zároveň SZĽH pracuje aj na záverečnej prezentácii MS 2019, ktorá bude 15. mája v Prahe na výročnom kongrese IIHF, kde by sa mala definitívne potvrdiť slovenská kandidatúra. Prezentácia bude postavená na krátkom filme prezentujúcom Slovensko ako modernú krajinu s infraštruktúrou vhodnou pre organizáciu MS a založená bude aj na emóciách slovenských fanúšikov.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2019

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.