Luis Figo zabojuje o post prezidenta FIFA

Luis Figo
Luis Figo Zdroj: TASR/AP

O post sa zaujíma aj Sepp Blatter, Holanďan Michael van der Prag, jordánsky princ Ali Bin Al Hussein, Jerome Champagne a David Ginola.

Bývalý portugalský reprezentant Luis Figo bude kandidovať na post prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Oznámil to v stredu, deň pred uzávierkou prihlášok, v rozhovore pre televíznu stanicu CNN.

"Záleží mi na futbale a nepáči sa mi, čo sa deje s imidžom FIFA. Nielen dnes, ale aj v uplynulých rokoch," povedal 42-ročný Figo, ktorý získal dvakrát ocenenie pre najlepšieho futbalistu sveta a 127-krát reprezentoval Portugalsko. 

Niekdajší hráč Realu Madrid i Barcelony tvrdí, že je čas na zmenu a preto sa rozhodol vyzvať v boji o post lídra FIFA terajšieho šéfa Seppa Blattera. Figo vyhlásil, že má za sebou podporu piatich členských federácií, ktorá je pre podanie kandidatúry potrebná. 

O novom prezidentovi FIFA rozhodne kongres FIFA 29. mája v Zürichu. Uzávierka prihlášok je vo štvrtok o polnoci.

Okrem Figa a Blattera avizovali svoj záujem aj Holanďan Michael van der Prag, jordánsky princ Ali Bin Al Hussein, niekdajší funkcionár FIFA Jerome Champagne a bývalý francúzsky reprezentant David Ginola. Blatter sa usiluje už o svoje piate funkčné obdobie.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti