Šport

Všetko najlepšie k narodeninám Schumi

Nemecký pilot F1 Michael Schumacher jazdil najdlhšie za tím Ferrari. Na archívnej snímke sa teší z víťazstva na VC Nemecka F1 na
Nemecký pilot F1 Michael Schumacher jazdil najdlhšie za tím Ferrari. Na archívnej snímke sa teší z víťazstva na VC Nemecka F1 na okruhu v Hockenheime v júli 2006. Zdroj: TASR

Bývalý pretekár F1 sa dnes dožíva veku 45 rokov, narodeniny trávi v kóme v nemocnici.

Sedemnásobný majster sveta vo formule 1 Michael Schumacher trávi 45. narodeniny v kóme v stabilizovanom, a stále kritickom stave, ale jeho najbližší veria, že zabojuje a neprehrá zápas s následkami vážneho úrazu hlavy z lyžovačky. Zatiaľ čo francúzske úrady začali vyšetrovať okolnosti jeho nedeľňajšej nehody a pracujú s verziou vysokej rýchlosti, rodina prijíma prejavy podpory od fanúšikov z celého sveta.

"Scuderia Ferrari preukáže podporu tichým a rešpektuplným spôsobom v červených farbách v nemocnici, kde sedemnásobný majster sveta z Nemecka bojuje o život," uvádza sa v oficiálnom komuniké Ferrari na webe aj facebookovom konte tímu seriálu MS.

"Radi by sme sa poďakovali ľuďom zo všetkých kútov planéty, ktorí nám vyjadrili svoje sympatie a posielajú pozdravy so želaním skorého vyzdravenia. Spoliehame sa na to, že Michael je veľký bojovník a nikdy by sa nevzdal," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení.

Vo štvrtok navštívil pacienta v Grenobli aj prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt, ktorý bol šéfom tímu Ferrari v čase najväčšej Nemcovej slávy.

GRENOBLE/TASR,SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.