Šport

Kremnicu obsadia snoubordisti a lyžiari, predvedú nezvyčajnú šou

STEFE Big Air
STEFE Big Air Zdroj: Kurt Konrad

Podujatie sa odohrá priamo v historickom centre mesta.

V posledných dňoch sneženie potrápilo viaceré mestá a obce na Slovensku. V Kremnici sa však zo snehu tešia nie len deti, ale aj organizátori podujatia STEFE Big Air v meste.

V meste postupne zvážajú kalamitný sneh zo všetkých častí mesta na Štefánikovo námestie, kde sa túto sobotu bude konať 8. ročník snowboard a freeski show STEFE Big Air v meste 2015.

Účasť na pretekoch zatiaľ potvrdili slovenskí, českí, ale aj fínski jazdci, ktorí predvedú svoje špeciálne kúsky na kremnickom námestí už túto sobotu.

Program sa tento rok začína už v piatok. V kine Akropola sa budú premietať tie najlepšie snoubordové a freeski filmy, a to v rámci špeciálnej zimnej edície Festivalu adrenalínových filmov. Na tohtoročnej afterparty sa predstavia napríklad Puding pani Elvisovej, DJ Shimo, vili:AM či reper Vec a Škrupo.

Zdroj: Kurt Konrad

Jedinečnosť akcie Big Air v meste spočíva v tom, že ide o prvé a spočiatku aj jediné podujatie svojho druhu nielen na Slovensku, ale aj v Strednej Európe. Organizátori totiž preniesli to najlepšie a najvzrušujúcejšie z freeskiingu a snoubordingu z lyžiarskych centier priamo do historického centra mesta.

KREMNICA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.