Šport

Petrovický je späť v Trenčíne

Róbert Petrovický v drese Dukly Trenčín
Zdroj: SITA

V polovici novembra z neho odišiel do pražskej Slavie.

Slovenský hokejový útočník Róbert Petrovický sa po ukončení spolupráce v Slavii Praha vrátil do Dukly Trenčín. Informuje o tom oficiálny web vojakov. Skúsený 40-ročný center začal ročník 2013/2014 v Dukle Trenčín a v druhej polovici novembra zamieril do Slavie. Pre zranenie absolvoval v českom klube len päť stretnutí a zaznamenal jednu asistenciu.

"S Robom sme boli dohodnutí už pred jeho odchodom do Slavie, no potom dostal výhodnú ponuku, tak sme sa zachovali korektne a dali mu šancu, aby to skúsil tam. Bola to pre neho šanca zahrať si ešte lepšiu súťaž. Teraz sme sa dopočuli, že v Slavii skončil a okamžite sme ho kontaktovali. Dohodli sme sa s ním na pôsobení do konca sezóny. Keďže sme stále hľadali prvého centra, jeho angažovaním sme túto pozíciu konečne obsadili," cituje www.hkdukla.sk športového manažéra Jozefa Daňa.

Majster sveta 2002 má s českou extraligou bohaté skúsenosti, naposledy v nej hral za Kometu Brno. Predtým pôsobil aj vo Vítkoviciach. V Trenčíne počas tohtosezónneho pôsobenia odohral desať zápasov s bilanciou tri góly a šesť asistencií.

TRENČÍN/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.