Nagy chcel odísť zo Slovana, Krajči mu vystavil stopku

Na snímke útočník Slovana Ladislav Nagy
Na snímke útočník Slovana Ladislav Nagy Zdroj: TASR

Tridsaťpäťročný krídleník mal namierené do švédskeho HV 71.

Slovenský hokejový útočník Ladislav Nagy bol blízko k prestupu zo Slovana Bratislava do švédskeho HV 71, s ktorým sa už dohodol na podmienkach kontraktu, no proti bol generálny manažér "belasých" Maroš Krajči.

"Už som bol s nimi dohodnutý. Išlo o tím HV 71. Povedal som to pánovi Krajčimu, no ten ma nepustil. Bohužiaľ, je to škoda. Mohol som hrať švédsku ligu...," povedal najproduktívnejší hráč klubu pre pondelňajšie vydanie denníka Šport.

Chcel sa udržať v tempe

Nagy sa pokúšal o odchod, keďže Slovan má už len mizivú šancu dostať sa do play off KHL a tak sa preňho skončí klubová sezóna pravdepodobne už koncom februára.

Tridsaťpäťročný krídleník pritom chcel hrať aj v marci, aby sa lepšie pripravil na majstrovstvá sveta v Česku. "Posledné dni som riešil svoju klubovú budúcnosť. Mohol som hrať play off a byť v hernom rytme. Prestupové obdobie sa končí 15. februára, stále verím, že sa niekam posuniem a zahrám si niekde o titul. Keď hráč dlhšie pauzuje, nie je to ono," pokračoval.

V hre je ešte Švajčiarsko

Nagy má v Slovane dvojročný kontrakt a aj preto ho vedenie nechcelo pustiť, do úvahy pripadalo ešte hosťovanie. Nagy pre Šport povedal aj to, ako mu Krajči odôvodnil rozhodnutie:

"Tak, že 15. februára odíde dosť hráčov Slovana do Banskej Bystrice, neviem, kto by potom vlastne zostal v Slovane hrať. Aj toto zohralo úlohu. Nevadí. Možno pôjdem do Švajčiarska. Chcel som sa posunúť z hokejovej stránky a byť stále v tempe. Na druhej strane, možno to padne vhod, môžem si doliečiť zranenia a potom sa zapojiť do reprezentačného kempu. Budem mať aj viac možností byť s rodinou," dodal.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.