Šport

Schumacher mal pri nehode na hlave kameru. Už je v rukách polície

Michael zašiel do hustého snehu mimo zjazdovku
Zdroj: DailyMail

Vyšetrovatelia tiež vypočuli Schumacherovho syna, ktorý bol svedkom nešťastia.

Francúzske úrady vyšetrujúce nehodu Michaela Schumachera údajne zaistili kameru, ktorú mal bývalý šampión F1 na svojej prilbe počas lyžovačky. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na francúzske zdroje.

Podrobnosti zatiaľ nie sú k dispozícii a nie je známe ani to, či kamera bola v čase pádu zapnutá. Podľa televízie BFM TV vyšetrovatelia tiež vypočuli Schumacherovho syna, ktorý bol pri ňom v čase nešťastia.

Najúspešnejší pilot v dejinách "efjednotky" s 91 triumfami utrpel v nedeľu po lyžiarskom úraze vo Francúzskych Alpách vážne zranenia hlavy a musel podstúpiť dve operácie. Pri druhej mu odstránili väčší hematóm a zmiernili tak tlak na jeho mozog.

Zdroj: DailyMail

Podľa jeho hovorkyne Sabine Kehmovej je jeho stav naďalej vážny, avšak stabilizovaný a zostáva v umelom spánku. Vo štvrtok neposkytlo vedenie nemocnice verejnosti žiadne nové informácie, vyšlo však najavo, že k nehode neprišlo pri riskantnej jazde na zjazdovke.

Schumacher sa vraj pokúsil pomôcť dcére jedného z jeho priateľov, ktorá spadla. Vyšiel tak z upraveného svahu do hlbšieho snehu, kde narazil na kameň a udrel si hlavu.

Fanúšikovia Schumachera a Ferrari vzdali v piatok pri nemocnici v Grenobli, v ktorej Nemec leží, tichú poctu v deň jeho 45. narodenín. "Scuderia Ferrari preukáže podporu tichým a rešpektuplným spôsobom v červených farbách v nemocnici, kde sedemnásobný majster sveta z Nemecka bojuje o život," uvádzalo sa v oficiálnom komuniké Ferrari na webe aj facebookovom konte tímu seriálu MS.

Slová podpory adresovali Schumacherovi i jeho bývalí tímoví kolegovia. "Všetko najlepšie k narodeninám, brat môj! Buď silný!! Buď silný!! Nevzdávaj to! Modlíme sa za teba," odkázal na Twitteri Felipe Massa. "Drž sa, chlape. Viem, že si bojovník," napísal Rubens Barrichello.

PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.