Šport

Stromkovej ďalší veľký úspech, na univerziáde získala striebro

Zuzana Stromková - reprezentantka v slopestyle
Zdroj: TASR

Na nedávnych MS získala bronz v slopestyle.

Slovenská akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková dosiahla ďalší veľký úspech. Po bronze v slopestyle z nedávnych MS v Kreischbergu sa na 27. Svetovej zimnej univerziáde v Granade posunula o stupienok vyššie a v rovnakej disciplíne si vybojovala striebornú medailu s ohodnotením 69,83.

Víťazkou pondelňajšieho finálového podujatia v Sulayr Snowpark sa stala Američanka Brooke Potterová (73,16), tretia skončila Rakúšanka Stefanie Mösslerová výkonom 58,00 bodu.


Priebeh pretekov

Dvadsaťštyriročná Stromková figurovala na druhej priečke už po predpoludňajšej kvalifikácii, v ktorej výsledkom 71,16 stratila na americkú líderku Alexis Keeneyovú 5,5 bodu. Úvodná finálová jazda jej nevyšla úplne podľa predstáv a známky od rozhodcov sa vyšplhali na 61,66, čo znamenalo priebežne druhú priečku.

Druhá už bola v podaní slovenskej reprezentantky lepšia a hoci získala o 8,17 bodu viac, nestačilo to na najlepšiu jazdu víťaznej Američanky Potterovej. Jej výkon v druhom slede rozhodcovia ohodnotili na 73,16.

"Som veľmi spokojný, hoci si myslím, že to Zuzka mala vyhrať. To je ale môj subjektívny názor. Máme striebro, a to je super. Čo sa týka finálových jázd, trať bola pekná, veľmi dobre postavená, ale organizácia tu v Španielsku je hrozná. Doslova nula bodov. Napokon sme to zvládli a som veľmi rád, že sme sa posunuli o stupienok vyššie," uviedol pre TASR tréner Tomáš Murgáč.

V pondelok panovalo v Sulayr Snowpark slnečné počasie a priebeh finále tentoraz nenarúšal ani vietor. Stromková tak mala ideálne podmienky na to, aby opäť zviditeľnila slovenské akrobatické lyžovanie.

"Bolo tu krásne, išlo sa mi veľmi dobre. Dokonca by som povedala, že parádne. Mali sme trošku problémy s organizačnou stránkou, ale napokon sa všetko vyriešilo. V jazdách boli mierne chybičky, dosiahla som však to, čo som chcela. Môžem vysloviť spokojnosť," dodala Stromková.

Ďalší veľký úspech

Práve ona v súčasnosti prežíva veľmi úspešné obdobie, keď v priebehu necelých troch týždňov jej na krk zavesili už druhú medailu. Po bronzovej zo svetového šampionátu "okúsila" aj chuť striebra. "Som rada, že som sa na univerziáde mohla zúčastniť a priniesť ďalšiu medailu pre Slovensko. Dúfam, že to neteší iba mňa, ale aj ostatných," dodala pre TASR Stromková.

27. Svetová zimná univerziáda - akrobatické lyžovanie:

Slopestyle - finále

1. Brooke Potterová (USA) 73,16 b.,
2. Zuzana STROMKOVÁ (SR) 69,83,
3. Stefanie Mösslerová (Rak.) 58,00

GRANADA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.