Šport

Schumacher ostáva naďalej v kritickom stave

Michael Schumacher
Zdroj: SITA

Rodinná hovorkyňa poprela informácie o údajných snahách jazdcovej rodiny neodovzdať kameru na jeho prilbe vyšetrovateľom.

Sedemnásobný majster sveta formuly 1 Michael Schumacher je po nehode na nedeľňajšej lyžovačke stále v kritickom, no stabilizovanom stave. V sobotu o tom informovala rodinná hovorkyňa Sabine Kehmová, ktorá poprela informácie o údajných snahách jazdcovej rodiny neodovzdať kameru na jeho prilbe vyšetrovateľom z dôvodu ochrany súkromia. "Členovia rodiny dobrovoľne poskytli kameru zodpovedným orgánom," uviedla Kehmová.

Francúzski vyšetrovatelia majú v úmysle preskúmať kameru, ktorú mal Schumacher na svojej prilbe počas vážneho úrazu. Zatiaľ nie je známe, či zariadenie zaznamenalo jazdcov pád, alebo došlo k poškodeniu jeho obsahu.

So Schumacherom, ktorý zostáva po dvoch operáciách mozgu v umelom spánku, je v nemocnici vo francúzskom Grenobli jeho rodina a najbližší. Bývalý úspešný jazdec utrpel vážne zranenia vo francúzskom stredisku Méribel, keď mimo vyznačenej lyžiarskej trate hlavou narazil do skaly. Údajne sa snažil pomôcť dcére kamaráta.
 
Zdroj: SITA

GRENOBLE/SIITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.