Tatar sa zaradil medzi TOP kanonierov, vraj to najlepšie ešte len ukáže

Tomas Tatar
Tomas Tatar. Zdroj: TASR

Dvadsaťštyriročný krídelník je s 39 bodmi najproduktívnejším slovenským korčuliarom

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prežíva v zámorskej NHL skvelú sezónu. Dvadsaťštyriročný krídelník je s 39 bodmi najproduktívnejším slovenským korčuliarom a s 23 gólmi sa dostal už do najlepšej desiatky kanonierov celej súťaže. Lídrami tejto štatistiky sú 33-góloví bombardéri Alexander Ovečkin a Rick Nash.

"Som rád, že sa mi strelecky darí a môžem pomôcť tímu k víťazstvám spôsobom, ktorý mi je vlastný," povedal Tatar. Detroit je aj vďaka nemu po 53 zápasoch na treťom mieste tabuľky Východnej konferencie a rázne mieri do play off. Vyhral osem z uplynulých desiatich zápasov.

Tatar podpísal minulý rok v lete trojročnú zmluvu v hodnote 8,25 milióna dolárov. Do novej sezóny sa však nerozbehol ideálne, keď v úvodných deviatich zápasoch vsietil iba jeden gól. Potom však v sebe objavil skutočné strelecké schopnosti. Zásluhu na jeho raste má aj kouč Mike Babcock.

"Je na mňa naozaj tvrdý, ale viem, že to myslí v dobrom. Snaží sa mi pomôcť, odkedy som sem prišiel. Oceňujem to, ale niekedy je to naozaj ťažké. Myslím, že so mnou ani iným spôsobom nevie pracovať," povedal Tatar v rozhovore pre zámorské médiá.

Tréner Red Wings tvrdí, že mladý Slovák nesmie zaspať na vavrínoch. "Musí pokračovať na zdokonaľovaní detailov vo svojej hre a ak bude odhodlaný robiť to neustále, čaká ho veľká budúcnosť. To, čo z vás robilo dobrého hráča v minulom roku, nestačí v rokoch nasledujúcich. Musíte sa zlepšovať, ak chcete byť najlepší. Tak to robia hráči ako Daciuk či Zetterberg, ktorí sú pre našich mladých hráčov skvelými príkladmi," skonštatoval Babcock.

Generálny manažér "červených krídel" Ken Holland tvrdí, že najlepšie Tatarove časy ešte len prídu. "Predpokladám, že jeho kariéra bude mať stúpajúcu krivku a vrchol dosiahne niekedy vo veku 27-29 rokov. Tomáš má v sebe úžasný strelecký inštinkt a keď sa dostane do výhodnej pozície, nevymýšľa. Ide tvrdo za dosiahnutím gólu. V jeho veku nemá túto dispozíciu veľa hráčov, respektíve niektorí ju aj majú, ale nevedia s ňou dobre naložiť," dodal Holland pre portál sports.yahoo.com.

DETROIT/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.