Slovensko bude mať od budúcej sezóny dvoch zástupcov v Lige majstrov

Champions Hockey League
Champions Hockey League Zdroj: panthers.co.uk

Túto sezónu nás reprezentovali len HC Košice.

Slovenský hokej bude mať od sezóny 2015/2016 v Lige majstrov dvoch zástupcov. Prvým bude majster Tipsport extraligy, druhým víťaz základnej časti. V prípade, že sa šampiónom stane víťaz základnej časti, druhú miestenku automaticky získava zdolaný finalista. Informáciu priniesla v piatok oficiálna webstránka Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Premiérový ročník LM spoznal minulý týždeň svojho víťaza, keď sa z triumfu so švédskou Luleou tešili aj Slováci Christián Jaroš a Peter Cehlárik. V súťaži štartoval aj úradujúci slovenský šampión HC Košice, ktorý v konkurencii Kolína, Liberca a Kärpät Oulu obsadil v základnej A-skupine nepostupovú tretiu priečku.

Súťaž pripravuje do ďalšieho pokračovania niekoľko noviniek. Tou najvýznamnejšou je, že Slovensko bude mať v Lige majstrov nárok na dvoch účastníkov namiesto doterajšieho jedného. Dvoch zástupcov bude mať rovnako ako aj Dánsko, Nórsko a Veľká Británia. Miesto v súťaži si víťazstvom v Kontinentálnom pohári zabezpečil aj bieloruský klub Neman Grodno.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.