Výborné správy pred MS juniorov: Reprezentáciu posilnila dvojica draftovaných hráčov

Výborné správy pred MS juniorov: Reprezentáciu posilnila dvojica draftovaných hráčov
Tím slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov. Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov v záverečnej príprave pred preloženým juniorským šampionátom posilnila dvojica draftovaných hráčov Adam Sýkora a Servác Petrovský. S informáciou prišiel na sociálnych sieťach Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH), ktorý uverejnil fotografiu oboch mladíkov, ako zarezávajú na ľade.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hockey Slovakia (@hockeyslovakia)

Zverenci trénera Ivana Feneša sa momentálne pripravujú v Poprade. Aktuálne je v kempe 36 hráčov, o osude tohtoročných prvokolových výberov Juraja Slafkovského, Šimona Nemca a Filipa Mešára sa ešte nerozhodlo, avšak je pravdepodobné, že augustového šampionátu sa zúčastní len niekto z nich, prípadne iba Nemec s Mešárom.

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov otvoria letný juniorský šampionát v Kanade susedským derby s českými rovesníkmi. Duel v edmontonskom Rogers Place je na programe v utorok 9. augusta o 12.00 miestneho času, o 20.00 SELČ. V základnej A-skupine nastúpia Slováci ešte proti domácej Kanade, Lotyšsku a Fínsku.

Juniorský svetový šampionát, ktorý sa uskutoční od 9. do 20. augusta, je náhradou za zimné podujatie z prelomu rokov 2021 a 2022. Šampionát v decembri síce odštartoval, no po štyroch dňoch ho organizátori zrušili z dôvodu rozmachu ochorenia COVID-19 medzi účastníkmi MS. Dejiskom náhradného podujatia bude výlučne Rogers Place v Edmontone.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti