Šport

Zomrel legendárny portugalský futbalista Eusebio

ttutu.jpg

Dôvodom úmrtia bolo podľa portugalských médií zlyhanie srdca.

Vo veku 71 rokov zomrel v nedeľu legendárny portugalský futbalista Eusebio. Dôvodom úmrtia bolo podľa portugalských médií zlyhanie srdca.

Eusebio bol počas MS 1966 v Anglicku najlepším strelcom s deviatimi gólmi. Aj vďaka nemu obsadilo Portugalsko na šampionáte tretie miesto. V profesionálnej kariére nazbieral dokopy viac ako 700 presných zásahov.

"Eusebio bol jednou z najväčších osobností Portugalska. Všetci vieme, čo znamenal pre futbal, špeciálne pre ten portugalský. Myslím si, že zostane večne živý," uviedol tréner londýnskej Chelsea Jose Mourinho pre stanicu RTP.

Zdroj: TASR

Správa o smrti nezabudnuteľného "Čierneho pantera", respektíve "Čiernej perly z Mozambiku" zarmútila aj jeho bývalého spoluhráča z Benficy a národného tímu Toniho. "V minulosti som mu viackrát povedal, že bolo pre mňa cťou hrať po jeho boku. Stratili sme jednu z najvýraznejších osobností portugalského športu. Vo futbale bolo veľa princov, no len málo kráľov. Eusebio sa určite nachádza v galérii tých najväčších futbalových velikánov," povedal Toni.

Legendárny útočník, ktorého celé meno znie Eusebio da Silva Ferreira, sa narodil v Mozambiku v roku 1942. Za portugalský národný tím odohral viac ako 60 stretnutí. V roku 1962 sa tešil s Benficou Lisabon zo zisku Európskeho pohára majstrov. S tímom tiež vybojoval 11 ligových titulov a päť triumfov v pohári. V zbierke má aj ocenenie pre najlepšieho európskeho hráča roku 1965.

V posledných rokoch trápili Eusebia zdravotné ťažkosti. Počas EURO 2012 v Poľsku ho museli dokonca hospitalizovať.

LISABON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.