Šport

Už je známe, koho budú mať slovenskí hokejisti v skupine

Slovenska hokejova reprezentacia do 20 rokov.jpg
MS 20, hokej, reprezentácia Zdroj: SITA

Tím SR do 20 rokov bude mať o rok opäť v skupine USA aj Kanadu.

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov nastúpi na ďalších majstrovstvách sveta juniorov, ktoré budú hostiť na prelome rokov 2014 a 2015 kanadské mestá Toronto a Montreal, v základnej A-skupine aj s úradujúcimi majstrami sveta Fínmi. Okrem nich sa v hale Bell Centre v Montreale predstavia aj domáci Kanaďania, Američania a Nemci. Slováci tak majú v základnej skupine troch rovnakých súperov ako na práve skončenom šampionáte v Malmö. V B-skupine v Toronte (hala Air Canada Centre) o štvrťfinálové miestenky zabojujú Švédsko, Rusko, Česko, Švajčiarsko a nováčik medzi elitou Dánsko. Rozhodli o tom nedeľňajšie záverečné zápasy šampionátu v Malmö, ktorého konečné umiestnenie bolo faktorom pri delení do skupín. Zápasy o medaily bude hostiť Toronto.

Zdroj: SITA

Šampionát sa uskutoční od 26. decembra 2014 do 5. januára 2015. Hrať sa bude v halách Air Canada Centre v Toronte a Bell Centre v Montreale. V Kanade sa rovnako ako v Malmö bude hrať podľa nového formátu. Do štvrťfinále postúpia prvé štyri tímy zo skupín a posledné mužstvá v nich budú hrať sériu o záchranu na dve víťazstvá.

Kanada bude hostiť juniorský svetový šampionát jedenástykrát. Zápasy sa premiérovo uskutočnia v Toronte a prvýkrát od roku 1978 v Montreale. Obe mestá si organizáciu MSJ zopakujú aj na prelome rokov 2016 a 2017 s finálovými duelmi v Montreale.


Zloženie základných skupín MS 2015 hokejistov do 20 rokov:
A-skupina (Montreal): Fínsko, Kanada, USA, SLOVENSKO, Nemecko
B-skupina (Toronto): Švédsko, Rusko, Česko, Švajčiarsko, Dánsko

MALMO/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.