Kližan odmietol nastúpiť na Davis Cup proti Slovincom

Martin Kližan
Zdroj: TASR

Slovinci pricestujú do Bratislavy s kvartetom Blaž Kavčič (110. v rebríčku ATP), Grega Žemlja (884.), Tom Kočevar Dešman (549.) a Mike Urbanija (586.).

Bez tenisovej jednotky Martina Kližana nastúpi Slovensko na zápas 1. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára proti Slovinsku (4.-6. marca na tvrdom povrchu DecoColor v bratislavskom NTC). Informoval o tom v sobotňajšom vydaní denník Šport.

"Martin Kližan by mal začať trénovať od pondelka. Nebude sa však pripravovať na budúcotýždňové daviscupové stretnutie proti Slovinsku, ale na turnaje v Amerike. Hovoril som s ním už dva razy. Proti Slovincom nebude hrať. Keby mi to aspoň dal vedieť pred zverejnením nominácie," citoval Šport daviscupového kapitána Miroslava Mečířa, ktorý má k dispozícii potvrdené trio Lukáš Lacko (88. vo svetovom rebríčku ATP Entry), Norbert Gombos (122.), Igor Zelenay (150. v deblovom rebríčku). Kližanovi momentálne patrí vo svetovom rebríčku 39. pozícia, najvyššia zo Slovákov.

Slovinci pricestujú do Bratislavy s kvartetom Blaž Kavčič (110.), Grega Žemlja (884.), Tom Kočevar Dešman (549.) a Mike Urbanija (586.). V nominácii kapitána Blaža Trupeja nefiguruje momentálne najlepší slovinský hráč Blaž Rola (85.), ktorý dal prednosť individuálnemu programu. Chýba i Aljaž Bedene, Janeza Semrjaca trápia zdravotné problémy.

V daviscupovej histórii pôjde o prvý vzájomný súboj. Slováci vlani po domácich triumfoch nad Lotyšskom a Rakúskom postúpili do baráže o svetovú skupinu, v nej však zverenci kapitána Miloslava Mečířa prehrali v Chicagu s favorizovaným tímom USA hladko 0:5.

Úvodné piatkové dvojhry sa začnú o 15.00. Sobotňajšia štvorhra odštartuje o 14.30, v nedeľu od 12.00 sú na programe záverečné single. Hlavným rozhodcom bude Nemec Norbert Peick, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Srbka Marija Veljovičová a Slovák Michal Varmus.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Tenis

Dôležité udalosti