Šport

Dcéra hokejistu poslala dojímavý list vedeniu Minnesoty. Zafungoval

Tento list poslala malá dcéra šéfom Minnesoty Wild.
Tento list poslala malá dcéra šéfom Minnesoty Wild. Zdroj: Twitter.com

Wild dali na 11-ročné dievča a získali do tímu obrancu Jordana Leopolda z Columbusu.

Žiadny iný hokejista nemal z výmeny v záverečný deň prestupového obdobia v zámorskej NHL takú radosť ako Jordan Leopold. Tridsaťštyriročný americký obranca sa sťahoval z Columbusu do rodnej Minnesoty, za čo vďačí svojej iba 11-ročnej dcérke Jordyn.

Leopold v Minnesote vyštudoval aj univerzitu, jeho rodina tam stále žije, on však za "divochov" nikdy nenastúpil. Práve odlúčenie od otca niesla jeho rodina veľmi ťažko. Až tak ťažko, že sa dcéra rozhodla v januári napísať list trénerom Minnesoty, či by nemohli jej otca pred uzávierkou výmen získať z Columbusu.

"Otec sa bez rodiny cíti osamelý, ja som bez neho úplne stratená. Celá rodina bývame v Minnesote a otec chýba i mojej mame, mojim dvom sestrám a bratovi. Otec má v tíme prevažne mladých spoluhráčov, navyše často nehrá. Trvá to už od novembra a takto to už ďalej nejde," napísala Jordyn v liste.

"Minnesota navyše veľa zápasov nevyhrala, váš tím potrebuje nejakých iných obrancov. Mohli by ste teda prosím, prosím, prosím, požiadať Blue Jackets o výmenu?" - pýtala sa.

Jej matka Jamie priznala, že najprv vôbec nemala tušenie, že dcéra napísala list. Keď to neskôr zistila, uverejnila ho na sociálnej sieti Facebook. "Ukázala som to svojim kamarátom a rodine a každý mi na to povedal 'pošli to ďalej'. Dlho som váhala, lebo Columbus máme skutočne radi a nechceli sme tým nikoho nahnevať," povedala Jamie Leopoldová.

Rodina sa nakoniec vytúženej výmeny dočkala. "Modrokabátnici" pár hodín pred uzávierkou poslali Leopolda do Minnesoty na miesto Justina Falka a výber v 5. kole tohtoročného draftu.

"NHL nie je iba o peniazoch. Vymeniť Jordana bolo tou správnou vecou pre chlapa, ktorý bol v našom mužstve príkladným profesionálom. Perfektným spôsobom pre nás odviedol všetko, čo sme od neho žiadali. Teraz sa vracia domov k svojej rodine. Ďakujeme mu za všetko, čo pre nás urobil," uviedol na klubovej webstránke generálny manažér Blue Jackets Jarmo Kekäläinen.

Leopold debutoval v NHL v roku 2002, v profilige odohral v súčte s play off 718 zápasov v dresoch Calgary, Colorada, Floridy, Pittsburghu, Buffala, St. Louis a Columbusu.


ST. PAUL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.