Šport

Schumacherov stav sa zlepšil, píšu nemecké médiá

Nemecký pilot F1 Michael Schumacher jazdil najdlhšie za tím Ferrari. Na archívnej snímke sa teší z víťazstva na VC Nemecka F1 na
Nemecký pilot F1 Michael Schumacher jazdil najdlhšie za tím Ferrari. Na archívnej snímke sa teší z víťazstva na VC Nemecka F1 na okruhu v Hockenheime v júli 2006. Zdroj: TASR

Blízki i jeho fanúšikovia tak majú konečne nádej, že legendárny pilot hrozivý pád prežije.

Michael Schumacher (45) síce stále leží v kóme na univerzitnej klinike v Grenobli, podľa nemeckých médií sa ale jeho stav mierne zlepšil a lekári údajne prvýkrát opatrne hovoria o tom, že sedemnásobný majster sveta F1 už nie je v ohrození života.

Zdroj: TASR
Podľa denníka Bild sa lekársky tím pod vedením profesora Jeana - Francoisa Payena prvýkrát prikláňa aj tomu, že najlepší pilot v histórii F1 svoje zranenia prežije.

Pre nemeckú televíziu sa v tom zmysle vyjadrila Schumacherova hovorkyňa Sabine Kehmová, ktorá povedala, že Schumacherov stav je natoľko stabilný, že už neohrozuje jeho život.

Zdroj: SITA
Je to vôbec prvýkrát, kedy lekári nepovedali, že je Schumi v akútnom nebezpečenstve. Vyhraté však ešte nemá, situácia sa môže kedykoľvek zmeniť.

Denník Bild dokonca zistil, že dvakrát v minulom týždni (v pondelok večer a v piatok) to vyzeralo tak, že Schumacher svoj boj o život prehrá.

Nová nádej?

Schumacherovi blízki i jeho fanúšikovia z celého sveta tak majú konečne nádej, že legendárny pilot hrozivý pád prežije.

Zdroj: SITA
Podľa oficiálnej správy z nemocnice ale zostáva Schumacherov stav kritický a ďalšie správy lekári s ohľadom na súkromie pacienta a jeho rodiny nechcú poskytovať.

Aj napriek tomu sú to zatiaľ najlepšie správy za posledných deväť dní.

Zdroj: SITA

Nehoda stále vyvoláva množstvo otázok

Nehodu vyšetruje štátne zastupiteľstvo v Albertville. Nie však preto, že Michael Schumacher je svetová celebrita, ale pretože to zodpovedá zákonom vo Francúzsku. Prípad má na starosti prokurátor Patrick Quincy (82), bývalý policajt, ktorý pracuje ako štátny zástupca už 28 rokov, ale toto je však jeho prvý prípad medzinárodného významu. Výsledky svojho vyšetrovania chce prezentovať na stredajšej tlačovej konferencii.

Zdroj: DailyMail
Legendárny pilot mal 29. decembra ťažký pád na lyžiach vo francúzskom zimnom stredisku Méribel, kde má rezidenciu. Schumacher spadol na skalu a ťažko si poranil hlavu. Lekári ho uviedli do umelého spánku a jeho stav označujú za kritický.

GRENOBLE, bild.de

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.