Ďalšia rana pre slovenský tím pred MS juniorov. Klub oznámil, že turnaja sa nezúčastní ďalší veľký talent

Ďalšia rana pre slovenský tím pred MS juniorov. Klub oznámil, že turnaja sa nezúčastní ďalší veľký talent
Tréning slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov pred MS v Kanade. Zdroj: TASR/František Iván

Tohtoročný preložený juniorský šampionát (MSJ) v hokeji mal byť z pohľadu slovenského fanúšika plný očakávaní. Podľa mnohých sme na augustovom turnaji v kanadskom Edmontone mohli poskladať jeden z najsilnejších tímov, ak nie vôbec najsilnejší v histórii Slovenska.

Vzhľadom na viaceré dôvody sme však postupne mohli zabudnúť na účasť opôr ako Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Filip Mešár, Samuel Kňažko, Martin Chromiak a Marko Stacha.

Súvisiaci obsah

​Vzhľadom na absencie tejto šestice sa tak núkala príležitosť predviesť svoje vodcovské schopnosti mladším hráčom, medzi ktorých patrí aj Alex Čiernik, veľká slovenská nádej pre draft NHL v roku 2023.

Rodák z nemeckého Wolfsburgu a syn bývalého reprezentanta Ivana Čiernika je súčasťou slovenskej reprezentácie do 20 rokov počas záverečnej prípravy pred MSJ.   

Súvisiaci obsah

​V stredu však jeho zamestnávateľ Södertälje na svojom webe informoval, že Čiernik sa majstrovstiev sveta nezúčastní, „vzhľadom na covidové obmedzenia,“ píše sa v článku švédskeho klubu.

Pri tejto príležitosti sme oslovili aj Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH), ten sa však k možnej absencii talentovaného krídelníka odmietol vyjadriť.

„Zmeny v nominácii sú ešte predmetom diskusie vnútri realizačného tímu. O všetkom podstatnom budeme v najbližších dňoch informovať,“ uviedol hovorca zväzu Peter Jánošík.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti