Obavy Cibulkovej sa naplnili. Čoskoro pôjde pod nôž

Dominika Cibulková po prehre s Angelique Kerberovou, ktorá jej uštedrila kanára.
Zdroj: facebook.com/Dominika Cibulková

Pôvodne plánovala absolvovať chirurgický zákrok až po US Open.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa v pondelok podrobí artroskopickej operácii výrastku na achilovke ľavej nohy a vynechá celú antukovú sezónu. Štvrťfinalistka grandslamového Australian Open si vo februári obnovila zranenie v zápase proti Nemke Andree Petkovicovej na turnaji v belgických Antverpách. Následne vynechala podujatia v Dubaji a Dauhe.

Pôvodne plánovala absolvovať chirurgický zákrok až po US Open. "Aj som si poplakala, keď padlo rozhodnutie, že musím ísť na operáciu už teraz. Prvýkrát mám takéto vážnejšie zranenie. Verím však, že bude o mňa dobre postarané a operáciou sa to dá dokopy.

Antuková sezóna je pasé, trávnatú časť sezóny by som však mohla stihnúť. Mrzí ma to, lebo v úvode roka v Austrálii som mala dobrú formu a tešila som sa na domáci fedcupový zápas so Švédskom.

Prvýkrát sa mi ozvali bolesti pred tromi rokmi. Zachladili sme to a bolo to ok, no neskôr ma to začalo bolieť po každom tréningu. Bolo to dosť obmedzujúce. Pred pár dňami po záťaži som pocítila bolesť, ktorá vystreľovala do päty a celého chodidla. Rozhodla som sa preto, že v pondelok podstúpim chirurgický zákrok v priestoroch SPORTCLINIC u pána Jána Grauzela," povwdala Cibulková na piatkovej tlačovej konferencii.

Doktor František Okál na margo zákroku uviedol. "Pri artroskopickej operácii sa invazívne endoskopicky odstráni výrastok, ktorý chronicky dráždi a spôsobuje zápal achilovej šľachy. Pri dlhodobej fyzickej záťaži prichádza k chronickému dráždeniu a postupne sa to zhoršuje. O dĺžke nútenej pauzy je ešte predčasné hovoriť, uvidí sa, v akom rozsahu je poškodený úpon. Prvé dva týždne bude noha fixovaná v ortéze, potom príde na rad rehabilitácia. Po šiestich týždňoch bude môcť Dominika začať nohu  zaťažovať."

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Tenis

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.