V Ostrave budú Vůjtkovi chalani bojovať aj o olympiádu

Handzuš, Vůjtek, Hossa a Tatar na striedačke
Zdroj: TASR

Pre miestenku do Pjongčangu 2018 musíme na tohtoročných MS skončiť najhoršie na 8. mieste.

Účasť na olympijskom hokejovom turnaji v Pjongčangu 2018 si automaticky zaistí prvých osem tímov podľa rebríčka IIHF po májových MS v Česku. Medzinárodná hokejová federácia v utorok zverejnila kvalifikačný formát, pričom istú miestenku pridelila aj Kórejskej republike ako organizátorovi ZOH 2018.

Slovákom patrí v aktuálnom renkingu IIHF ôsme miesto, takže ak chcú priamo postúpiť na ZOH 2018, potrebujú si túto priečku minimálne udržať. Inak si budú musieť postup na zimnú olympiádu vybojovať v kvalifikácii, ktorá bude v záverečnej fáze rozdelená do troch štvorčlenných skupín.

Hokejový turnaj v Pjongčangu sa odohrá rovnakým systémom ako vo Vancouveri 2010 a Soči 2014. Tucet tímov rozdelia do troch štvorčlenných skupín, pričom do vyraďovacej časti postúpia všetci, no kým najlepšie štyri mužstvá zo skupinovej časti budú mať isté štvrťfinále, zvyšná osmička oň bude musieť zabojovať v kvalifikačnom kole.

O nasadení družstiev pre ženský hokejový turnaj v rámci ZOH 2018 rozhodne až budúcoročný rebríček IIHF, automatickú miestenku bude mať päť najlepších tímov po MS 2016. Na turnaji bude hrať rovnako ako v Soči osem družstiev rozdelených do dvoch skupín.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.