Šport

F1: Van der Garde môže štartovať na VC Austrálie

Holanďan Giedo van der Garde
Holanďan Giedo van der Garde Zdroj: Twitter/Giedo van der Garde

Súd zamietol odvolanie Sauberu.

Holandský jazdec F1 Giedo van der Garde sa môže postaviť na štart nedeľňajšej VC Austrálie. Najvyšší súd v austrálskom štáte Victoria totiž zamietol odvolanie právnikov tímu Sauber, ktorým sa snažili zabrániť van der Gardeovi štartovať na úvodnom podujatí sezóny. Informovala agentúra AP.

Testovací pilot Sauberu zažaloval svoj tím preto, že podľa jeho slov sa s vedením dohodol na pevnom mieste v kokpite v sezóne 2015. Švajčiarska stajňa však na VC Austrálie pridelila miesta v monopostoch Švédovi Marcusovi Ericssonovi a Brazílčanovi Felipemu Nasrovi, náhradníkom bol Talian Raffaela Marciello.

Dvadsaťdeväťročný Holanďan, ktorý trvá na tom, že mal zmluvne dohodnuté miesto v tíme, požiadal súd v austrálskom štáte Victoria o zrýchlené konanie. Ten v pondelok na svojom zasadnutí prebral prípad a dva dni pred prvými meranými tréningami pred VC Austrálie rozhodol v jeho prospech.

Van der Gardemu dal za pravdu už predtým švajčiarsky arbitrážny súd a najvyšší v štáte Victoria, kde sa VC Austrálie uskutoční, pôvodný verdikt potvrdil. Hovorca Sauberu však uviedol, že tím sa proti rozhodnutiu odvolal a kauza tak išla naspäť pred sudcu.

MELBOURNE/TASR - aktalizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.