Bývalému riaditeľovi pretekov F1 Masimu a jeho rodine sa po konci minulej sezóny vyhrážali smrťou

Michael Masi odpovedá na otázky novinárov..jpg

Bývalému riaditeľovi pretekov Formuly 1 Michaelovi Masimu sa vyhrážali smrťou. Stalo sa to kontroverznom rozhodnutí na konci minulej sezóny počas Veľkej ceny Abú Zabí. Informovala agentúra DPA.

Massimu posielali odkazy cez sociálne siete. "Bolo to niekoľko temných dní. Mal som pocit, že som najnenávidenejší muž na svete. Ľudia sa mi vyhrážali smrťou, hovorili, že prídu za mnou a za mojou rodinou. Nielen na mojom Facebooku, ale aj na LinkedIn účte, ktorý má byť profesionálnou platformou pre podnikanie," povedal Masi pre News Corp.

Medzinárodná automobilová federácia (FIA) ho pod tlakom odvolala z pozície riaditeľa pretekov, aj keď po vyšetrovaní celej udalosti povedala, že Masi urobil "ľudskú chybu", ale konal v dobrej viere v spornom rozhodnutí. Plán FIA bol ponúknuť mu prácu v organizácii, ale on sa rozhodol presťahovať do Austrálie a venovať čas svojej rodine.

FIA odvtedy aktualizovala pravidlá pre bezpečnostné vozidlá a obmedzila ich rádiový kontakt medzi tímami a riaditeľmi pretekov, ktorý bol pridaný v dráme v Abú Zabí.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Formula 1

Dôležité udalosti