Napadnutý muž z Paríža odmietol pozvanie na zápas Chelsea

Napadnutý muž čiernej pleti v parížškom metre fanúšikom Chelsea Londýn.
Zdroj: YouTube.com

Anglický klub označil incident za "odporný". Vedenie sa mu ospravedlnilo a piatich fanúšikov potrestalo zákazom vstupu na Stamford Bridge.

Muž, ktorého fanúšikovia anglického futbalového klubu Chelsea Londýn rasisticky urážali v parížskom metre, odmietol pozvanie na ich zápas na Stamford Bridge. Dôvodom je, že je údajne stále traumatizovaný z incidentu, ktorý sa odohral 17. februára pred zápasom Ligy majstrov.

Tréner Chelsea Jose Mourinho pozval muža s menom Souleymane na stredajšiu odvetu duelu LM s Parížom na štadióne Stamford Bridge (prvý duel 1:1). "Nepôjdem. Nemôžu si ma kúpiť nejakým malým kúskom papiera. Nie som dieťa. Nechcem sedieť na tom štadióne vedľa ľudí, ktorí ma urážali," povedal pre rádio RTL.

Videozáznam od britského rezidenta žijúceho v Paríži ukazuje, ako sa asi hodinu pred prvým stretnutím snaží muž čiernej pleti dostať do preplneného vozňa na stanici metra Richelieu-Drouot, ale skupina mužov ho opakovane vytláča von skandujúc "my sme rasisti, my sme rasisti, tak sa nám to páči".


Chelsea Londýn označila incident za "odporný" a odsúdili ho i viaceré osobnosti verejného života, vrátane premiéra Davida Camerona. Vedenie klubu sa mužovi ospravedlnilo a piatich fanúšikov potrestalo zákazom vstupu na Stamford Bridge. Mourinho sa po incidente vyjadril, že je znechutený a hanbí sa za správanie tejto skupiny ľudí.

"Stále počujem hlasy tých ľudí, ktorí ma tlačili kvôli farbe mojej pleti. Nemôžem chodiť do práce. Žijem s rasizmom, ale toto je prvýkrát, čo som musel ísť za doktorom a pýtať si lieky na upokojenie," citovala ho agentúra Reuters. "Chcem, aby týchto ľudí stíhali a aby bolo spravodlivosti učinené zadosť. Rasizmus musí prestať."

PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.