Šport

Boxerská lahôdka v ringu: Mayweather a Pacquiao po piatich rokoch

Boxerskí velikáni Američan Floyd Mayweather a Filipínčan Manny Pacquiao.
Zdroj: YouTube.com

Obaja pästiari si po májovom súboji rozdelia rekordnú finančnú čiastku.

Po takmer piatich rokoch vyjednávania sa zoči-voči postavili boxerskí velikáni Američan Floyd Mayweather a Filipínčan Manny Pacquiao. Obaja sa stretli na tlačovej konferencii, kde oficiálne spustili odpočítavanie do ich dlhoočakávaného vzájomného súboja, ktorý sa uskutoční 2. mája v Las Vegas.

Víťaz získa titul absolútneho majstra sveta vo welterovej hmotnostnej kategórii

Tridsaťsedemročný Mayweather, ktorý v profiringu vyhral doteraz všetkých 47 duelov, bude obhajovať tituly vo verziách WBC a WBA. Šampión organizácie WBO Pacquiao nastúpil v kariére na 63 súbojov a prehral päťkrát.

"Bude to súboj, ktorý si svet nemôže nechať ujsť. Pravidelne teraz cvičím v posilňovni, veľmi na sebe pracujem, pretože nikdy viac som netúžil vyhrať," cituje agentúra Reuters Mayweathera.

Veľkolepú šou očakáva aj Pacquiao. "Toto je to, na čo každý čakal päť rokov. Duel je pred nami a my sa neskutočne tešíme. Druhého mája vydáme zo seba maximum, aby sme divákov potešili," dodal Filipínčan a jeho tréner verí, že má väčšie šance na úspech ako súper.

"Mayweather by mal väčšiu šancu vyhrať pred piatimi rokmi. V poslednom čase išla jeho forma dole a myslím si, že Manny vie, ako ho zdolať," tvrdil kouč Freddie Roach. 

Obaja pästiari si po májovom súboji rozdelia rekordnú finančnú čiastku. Mayweather by mal získať 120 miliónov dolárov, o rok mladší Pacquiao si polepší o 80 miliónov USD.

https://www.youtube.com/watch?v=ORqumnKVcY4


LOS ANGELES/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti