Adam Sýkora už má jasno o svojej budúcnosti. Prezradil, kde bude hrať nasledujúcu sezónu

Adam Sýkora už má jasno o svojej budúcnosti. Prezradil, kde bude hrať nasledujúcu sezónu
Adam Sýkora. Zdroj: Profimedia.sk

Slovensky hokejista Adam Sýkora, po ktorom na nedávnom drafte do NHL siahol New York Rangers, zostáva na Slovensku. Talentovaný hokejista pred tréningom reprezentácie do 20 rokov prezradil, že aj budúcu sezónu odohrá v Nitre.

„Dostal som teraz avízo, že ostávam v Nitre. Predstavitelia New York Rangers mi povedali, že budú radi, ak tam zostanem a budem hrať aj naďalej mužský hokej. Ja sa z toho teším. V Nitre sú skvelí ľudia aj výborní fanúšikovia, ktorých mám veľmi rád. V kabíne je zároveň aj dobrý kolektív a cítim sa tam ako doma,“ prezradil Adam Sýkora pre portál Aktuality.

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Ivan Feneš zdôraznil, že na juniorské MS v Kanade berie najsilnejší možný tím. Dvadsiatka sa na turnaji musí zaobísť bez Juraja Slafkovského, Šimona Nemca, Filipa Mešára, Samuela Kňažka, Martina Chromiaka a Marka Stachu. Namiesto nich majú byť lídrami tímu Rayen Petrovický či Adam Sýkora.

Prvá tohtoročná draftová voľba New Yorku Rangers sa chce predviesť aj pred zrakmi funkcionárov zo svojho tímu NHL:„Prídu sa na mňa pozrieť, ako viem konkurovať hráčom, ktorí už hrajú v zámorí a možno sa dostanem aj do lepšej pozície pred kempom. Na šampionáte pôjdeme od zápasu k zápasu, každé striedanie naplno a uvidíme, čo z toho bude. Samozrejme, budem pomáhať chalanom a verím, že urobíme úspech aj bez našich najväčších hviezd. Minimálny cieľ bude štvrťfinále, ktoré chceme zvládnuť.“

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti