Šport

Peter Velits pôjde pod nôž, liečba potrvá niekoľko týždňov

Peter Velits
Peter Velits Zdroj: TASR

O problémoch vedel približne od decembra.

Slovenský cyklista Peter Velits musí pod skalpel. Dôvodom sú problémy s artériou v ľavej nohe, ktoré sa postupom času stupňovali. V sobotu jazdec tímu BMC predčasne odstúpil v 6. etape pretekov Paríž - Nice.

"Bola to náročná etapa a mám trochu zdravotné problémy. Bolo toho teda viac a už od začiatku bolo vidieť, že na tom nie som dobre. Mám problémy s ľavou nohou, nie je to vec, ktorá by sa dala za krátku dobu vyriešiť, je to trochu vážnejšie. Týka sa to artérie, zjednodušene povedané, nedokrvuje mi poriadne ľavú nohu," povedal pre TASR jazdec, ktorý vo februári oslávil tridsiate narodeniny.

Trojnásobný majster sveta v tímovej časovke nemá inú možnosť liečby ako operačný zákrok. "Už mám termín, bude to približne za dva týždne a ďalších šesť týždňov nebudem môcť jazdiť. Operácia nebude úplne jednoduchá. Operovať ma budú v Londýne, tam sú špecialisti, ktorých poznajú lekári tímu a chceli to urobiť s ľuďmi, ktorých poznajú a dôverujú," prezradil P. Velits.

Problémy už od decembra

O problémoch vedel približne od decembra: "Začalo sa to vážnejšie ukazovať v Katare, Ománe a teraz na Paríž - Nice už úplne. V tých etapách noha akoby už vôbec nešla, poväčšine som ťahal na pravú nohu a ľavá samozrejme tiež celkovo bolí. Bolesti silneli a s tímom sme sa rozhodli pre operáciu. Vynechám v podstate všetky dôležité preteky a v tejto chvíli vlastne ani neviem, kedy nastúpim na ďalšie. Vedel som o tom, že to príde, človek to musí akceptovať, ale nie je to na druhej strane nejaká katastrofa. Vedenie BMC ma stiahlo zo všetkých pretekov, ktoré som mal jazdiť, aby som mal dostatok času na rekonvalescenciu."

Problémy, ktoré postihli P. Velitsa, nie sú podľa jeho slov v cyklistike ojedinelou vecou. "Artérie pri pohybe trpia. Nie som prvý, ani posledný prípad, je veľa ľudí v pelotóne, čo s tým jazdí po operácii. Našťastie je to vec riešiteľná bez následkov," zakončil.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.