Futbalistky do 19 rokov sú vo finále, rozhodli jedenástky

Slovenské futbalistky do 19 rokov na turnaji Kubaň Spring 2015.
Zdroj: rfs.ru

Vo finále turnaja sa stretnú s favorizovaným domácim Ruskom.

Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov postúpili v nedeľu do finále prestížneho turnaja Kubaň Spring 2015. V semifinále si tím trénera Branislava Petroviča poradil s Rumunskom po rozstrele zo značky 11 m (5:4), keď v riadnom hracom čase skončil zápas nerozhodne 1:1. Informoval o tom Slovenský futbalový zväz v oficiálnej tlačovej správe.

Vedenia sa ujali súperky, slovenské družstvo dokázalo vyrovnať skóre ešte v prvej časti hry, v 26. minúte bola autorkou gólu stredopoliarka ŠK Selce Monika Havranová.

V druhom polčase sa skóre nezmenilo a tak o finalistovi turnaja rozhodoval penaltový rozstrel. Rozhodlo sa až v ôsmej sérii, keď za stavu 4:4 vsietila rozhodujúci gól Terézia Kovaľová. Vo finále turnaja sa Slovenky stretnú s favorizovaným domácim Ruskom.

semifinále Kubaň Spring 2015:

Rumunsko "19" - Slovensko "19" 1:1 (1:1), 4:5 rozstrel z 11 m

Gól SR: 26. Havranová
v rozstrele premenili: Moťovská, Havranová, Kulová, Murínová, Kovaľová (nepremenili Maťavková, Šurnovská, Mikolajová)

zostava SR 19: Matúšková (79. Chládeková) - Moťovská, Kulová, Szeibecederová (80. Deszatová), Kovaľová, Čeriová (59. Šurnovská), Fabová (54. Mikolajová), Čahojová (59. Murínová), Švecová (51. Líšková), Havranová, Maťavková

Branislav Petrovič (tréner SR 19): "V ťažkom zápase sme sa neukázali v najlepšom svetle, hoci duel bol naozaj náročný aj vzhľadom ku kvalite súpera, aj pre podmienky, hralo sa za neustáleho dažďa. Remíza bola spravodlivým výsledkom, zaslúžili sme si zvíťaziť na penalty. Dievčatá predčili súperky v strede ihriska, hralo sa počas celého zápasu v strede poľa, škoda ďalších nevyužitých možností."

SOČI/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.