Ibrahimovič sa poriadne rozohnil a sršal "síru"

Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic Zdroj: TASR/AP

Po prehre Paríža poslal Francúzsko do čerta, hrozí mu dištanc.

Švédskemu futbalovému útočníkovi Zlatanovi Ibrahimovičovi hrozí od disciplinárnej komisie francúzskej Ligue 1 dištanc.

Kanonier Paríža St. Germain neuniesol prehru úradujúceho majstra 2:3 na ihrisku Girondins Bordeaux, na mušku si zobral hlavného rozhodcu i Francúzsko.

V angličtine rozhorčene konštatoval, že za 15 rokov pôsobenia vo futbale nevidel takého rozhodcu ako Lionel Jaffredo. V mixzóne si potom uľavil "Do čerta s Francúzskom", čo nahnevalo ministra športu Patricka Kannera, ktorý požiadal "Ibru" o ospravedlnenie. Informovala o tom agentúra AP.

Zdroj: Team Pics/PSG

"Chcel by som všetkých ubezpečiť, že moja poznámka nebola namierená na Francúzsko ako krajinu ani na Francúzov. Narážal som iba na futbal, netreba za tým hľadať nič iné. Prehrali sme zápas, treba to akceptovať, ale nemôžem sa zmieriť s výkonom rozhodcu, ktorý nepískal v súlade s pravidlami. Chcem sa ospravedlniť, ak ľudia majú pocit, že som ich urazil," povedal pre oficiálnu webovú stránku PSG Ibrahimovič, ktorý strelil proti Bordeaux dva góly. Ani tie však nezabránili tretej prehre Parížanov v sezóne.

https://www.youtube.com/watch?v=r1JVrOQudVs


Minister športu neskôr na Twitteri ocenil, že Ibrahimovič objasnil svoj výrok. "Je to vítané ospravedlnenie veľkého šampióna."

PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.