Duel Marinčina s Pánikom pre obrancu Oilers

Joffrey Lupul (Toronto) sa snaží dať gól do brány cez Martina Marinčina (Edmonton). Zdroj: TASR

Obhajca trofeje Los Angeles Kings vyhral doma nad Arizonou, Sekera ani Gáborík nebodovali.

Hokejisti Edmontonu Oilers zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade na Torontom 4:1 a prerušili sériu siedmich duelov bez výhry. V drese domácich odohral takmer 20 minút slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý zaknihoval dva plusové body. Na druhej strane stál proti nemu krajan a útočník Maple Leafs Richard Pánik, ktorý bol na ľade vyše 15 minút, no do štatistík sa výraznejšie nezapísal.

Obhajca trofeje Los Angeles Kings vyhral doma nad Arizonou 1:0. Slováci v drese domácich Andrej Sekera ani Marián Gáborík nebodovali, obranca Sekera bol ale na ľade pri rozhodujúcom okamihu, zapísal si plusku, štyri strely a odohral vyše 19 minút. Gáborík strávil na ľade vyše 18 minút.

Posledný tím celej profiligy Buffalo doma prehralo s Washingtonom 3:4 po samostatných nájazdoch, v jeho drese chýbal zranený slovenský obranca Andrej Meszároš.

Dvadsaťdeväťročný obranca absentoval pre zranenie hornej časti tela.
Tampa Bay pokorila v Amalie Arena Montreal 4:2 najmä vďaka trom bodom Stevena Stamkosa (2+1) a dominovala nad Canadiens aj vo štvrtom vzájomnom zápase v tejto sezóne.

sumáre:

BUFFALO - WASHINGTON 3:4 pp a sn (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Ennis (Ristolainen, Gionta), 11. Hodgson (Schaller), 54. Larsson (Ruhwedel, Moulson) - 10. Glencross (Ward, Niskanen), 27. Green (Johansson, Laich), 46. Kuznecov (Niskanen), rozhodujúci nájazd Kuznecov. Brankári: Lindback - Holtby, strely na bránku: 33:38, 19.070 divákov.

LOS ANGELES KINGS - ARIZONA 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 39. Andreoff (Nolan, McNabb). Brankári: Quick - Smith, strely na bránku: 35:25, 18.230 divákov.

EDMONTON - TORONTO 4:1 (4:1, 0:0, 0:0)

Góly: 1. Pouliot (Eberle, Nugent-Hopkins), 8. Eberle (Schultz, Nugent-Hopkins), 9. Pouliot (Jakupov, Aulie), 11. Lander (Purcell, Eberle) - 14. Van Riemsdyk (Phaneuf, Kessel). Brankári: Scrivens - Reimer (9. Bernier), strely na bránku: 32:29, 16.839 divákov.

TAMPA BAY - MONTREAL 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 11. Filppula (Hedman, Stamkos), 16. Stamkos, 23. Hedman (Killorn, Callahan), 59. Stamkos (Namestnikov, Garrison) - 32. Plekanec (Subban, Markov), 41. Parenteau (Plekanec). Brankári: Bishop - Price, strely na bránku: 34:34, 19.204 divákov.