Najväčší tipovací škandál! Tí, ktorí dali úplatky budú mať nižší trest

19_FUTBALISTIweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Len minulý týždeň priznala prijímanie úplatkov trojica futbalistov, vyviazla s podmienkami.

Minulý týždeň trojica futbalistov Ivan Hodúr, Michal Dian a Marek Božoň priznala prijímanie úplatkov a vyviazla s podmienkami. Teraz sa chcú priznať aj všetci, ktorí ich uplácali. Po dohode s prokuratúrou totiž môžu dostať ešte nižšie tresty ako tí, ktorí peniaze brali.

Hráči brali peniaze za divadlo na trávnikoch. Zradili vlastných a súperom umožnili streliť taký počet gólov, aký si želali bohatí stávkari v ďalekom Singapúre. Podľa našich informácií sa chcú priznať aj ďalší obvinení v úplatkárskej kauze - Ivan Žiga, Marián Dirnbach, Róbert Rák a Martin Trančík.

Pre zvyšných futbalistov je prijatie dohody nielen poslednou, ale aj najlepšou možnosťou. V opačnom prípade by len veľmi ťažko preukazovali svoju nevinu. Navyše môžu dostať nižšie podmienky ako Hodúr, Božoň a Dian, ktorí peniaze brali. Prokuratúra aj sudca však vedia, ktorý trest hráčov zabolel najviac.

Dištanc na 25 rokov

Ivan Hodúr, ako aj všetci aktéri úplatkárskej aféry, si už na trávniku ani neškrtnú. Hodúr dostal od slovenského futbalového zväzu dištanc na 25 rokov. Takto potrestal futbalový zväz obvinených hráčov Žigu, Dirnbacha a Ráka. Jediný Martin Trančík stále čaká na trest od zväzu. Okrem toho ich vylúčili aj ako členov Slovenského futbalového zväzu a to navždy. Prísne tresty považujú za najlepší spôsob, ako vyhnať úplatných futbalistov.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.