Zbaví sa Ivan Kmotrík Slovana? Toto bola jedna z posledných kvapiek

Zbaví sa Ivan Kmotrík Slovana? Toto bola jedna z posledných kvapiek
Ivan Kmotrík st. na archívnej snímke z roku 2017. Zdroj: TASR

Úradujúci majster Najvyššej súťaže - Fortuna ligy opäť pyká za správanie nespratných fanúšikov. Disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) potrestala ŠK Slovan Bratislava za incidenty počas prvého zápasu 2. predkola Ligy majstrov na ihrisku Ferencvárosu Budapešť. Slovenský klub musí zaplatiť pokutu dokopy 85-tisíc eur a čiastočne mu uzavreli štadión (celý sektor C) pre najbližší domáci zápas v európskych súťažiach.

UEFA tiež zakázala predávať lístky priaznivcom Slovana na najbližší zápas na ihrisku súpera, na duel 3. predkola Európskej ligy na pôde Olympiakosu Pireus sa tak fanúšikovia "belasých" nedostanú. 

Bratislavský klub pyká za správanie svojich podporovateľov opakovane. V priebehu uplynulých rokov zaplatil za rôzne incidenty nemalé sumy. 

K aktuálnym pokutám sa najnovšie vyjadril aj majiteľ klubu Ivan Kmotrík st. Priznal, že opakujúci sa problém s ultras už nemieni tolerovať. 

„Nie sme ochotní platiť pokuty od rána do rána. Toto bola jedna z posledných kvapiek, ktorá ma opäť donútila uvažovať nad tým, že sa Slovana ako majitelia zbavíme,” uviedol pre portál Šport24.sk Kmotrík.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti