Brankár Montrealu sa teší na Slafkovského: Uvidíme, čo dokáže veľké dieťa

Brankár Montrealu sa teší na Slafkovského: Uvidíme, čo dokáže veľké dieťa
Juraj Slafkovský pózuje s pukom v drese Montrealu, ktoré si ho vybralo ako jednotku v drafte NHL 2022. Zdroj: Profimedia.sk

Montreal Canadiens má za sebou mimoriadne nevydarenú sezónu, v ktorej tím z kanadského mesta skončil na chvoste tabuľky NHL. Aj vďaka tomu mohol Montreal na drafte vyberať z najvyššej pozície. Svoju voľbu využil na Slováka Juraja Slafkovského.

Práve do mladého Košičana zástupcovia Montrealu vkladajú veľké nádeje. Teší sa na neho aj skúsený brankár Jake Allen, ktorý sa v rozhovore pre nhl.com vyjadril aj na adresu aktuálnej draftovej jednotky. „V tíme teraz patrím k tým starším hráčom, takže sa budem snažiť o to, aby som čo najviac pomáhal mladým chlapcom. Uvidíme, čo dokáže veľké dieťa (Juraj Slafkovský.). Veľmi sa teším na to, keď s ním budem môcť vykorčuľovať na ľad.“

„Vyzerá, že je to mladý chalan plný entuziazmu, ktorý rozdáva pozitívnu energiu na všetky strany. Je skvelé, že ho môžeme mať v našom tíme a som si istý, že na prvom tréningu mi niekoľko gólov určite dá,“ uviedol pre nhl.com Jake Allen.

Aktuálne si však aj kanadský gólman užíva voľné chvíle s rodinou. Veľké množstvo času cez leto trávi na chate v kanadskej provincii New Brunswick. „Venujem sa svojím deťom. Veľa času sme strávili na chate, kde si užívame pokoj a prírodu okolo nás. Naučil som sa, že leto prejde rýchlo a ani sa nenazdáte a bude tu nová sezóna,“ povedal Allen.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti