Kemp pred MS: Laco, Nagy, Viedenský prídu o pár dní

Tréner Vladimír Vůjtek.
Zdroj: TASR

Vůjtek má v kádri zatiaľ 17 hráčov, ktorí hrali v KHL, z toho 10 za Slovan.

Slovenská hokejová reprezentácia odštartovala vo štvrtok v Bratislave záverečnú prípravu na májové MS v Česku (1.-17.5.). Z nominovaného 24-členného kádra chýbali na prvom zraze brankár Ján Laco, útočníci Marek Viedenský a Ladislav Nagy, trojica skúsených hráčov sa po dohode s trénerom Vladimírom Vůjtekom pripojí k národnému tímu až budúci týždeň v utorok.

"Jano Laco sa ešte iba vracia z Kazachstanu, Marek Viedenský priletí z Fínska až v piatok a Laco Nagy dostal voľno, momentálne trénuje pod dohľadom asistenta Petra Oremusa v Košiciach. Dohodli sme sa, že sa pripoja k tímu až 24. marca pred štartom ďalšieho prípravného bloku," uviedol tréner SR Vladimír Vůjtek.

Zdroj: TASR

Zdravotné problémy hlásil z nominovaných iba Radovan Puliš, útočníka HKM Zvolen trápi boľavý chrbát a čaká ho vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

Vůjtek má v kádri zatiaľ 17 hráčov, ktorí si v tejto sezóne zahrali v KHL, z toho desať v drese bratislavského Slovana. Ďalší zraz je naplánovaný na utorok 24. marca takisto v hlavnom meste.

Káder bude reprezentačný tréner postupne dopĺňať hokejistami, ktorých kluby vypadnú vo svojich súťažiach v play off. V rámci záverečnej prípravy odohrajú slovenskí hokejisti v priebehu štyroch týždňov dovedna osem stretnutí v rámci Euro Hockey Challenge, dvakrát sa stretnú so Švédskom, Českom, Bieloruskom a Lotyšskom.

"Príprava je dlhá, ale je vynútená dlhou pauzou, keďže už 24. februára sa skončila klubová sezóna až pre polovicu adeptov na reprezentačný dres na MS a my sme s tým museli niečo robiť. Osem náročných prípravných zápasov im veľa dá a určite sa dobre pripravia," dodal Vůjtek.

Káder SR v záverečnej príprave na májové MS v Česku

brankári - Denis Godla (Slovan Bratislava/KHL), Ján Laco (Barys Astana, Kaz./KHL), Branislav Konrád (Dukla Trenčín), Samuel Baroš (Slovan Bratislava/KHL, HKM Zvolen)

obrancovia - Ivan Baranka, Lukáš Kozák, Michal Sersen (všetci Slovan Bratislava/KHL), Peter Čerešňák (HC Vítkovice/ČR), Milan Jurčina (Dinamo Riga, Lot./KHL), Karol Sloboda, Peter Podhradský (obaja Lada Togliatti, Rus./KHL), Ivan Švarný (Dinamo Minsk, Biel./KHL)

útočníci - Milan Bartovič, Libor Hudáček, Ladislav Nagy, Andrej Šťastný (všetci Slovan Bratislava/KHL), Mário Bližňák (Slovan Bratislava/KHL, HC Plzeň/ČR), Ján Sýkora (HC Plzeň/ČR), Marcel Haščák, Michel Miklík (obaja Amur Chabarovsk, Rus./KHL), Michael Vandas (HC Vítkovice/ČR), Marek Viedenský (HPK Hämmeenlinna/Fín.), Rastislav Dej (HK Hradec Králové/ČR), Radovan Puliš (HKM Zvolen) 

 Program SR počas záverečnej prípravy na MS (zápasy Euro Hockey Challenge):
      2. apríla: SR – Švédsko (Trenčín)
      4. apríla: SR – Švédsko (Bratislava)
      9. apríla: ČR – SR (Jihlava)
      10. apríla: ČR - SR (Jihlava)
      16. apríla: SR - Bielorusko (Košice)
      18. apríla: SR – Bielorusko (Poprad)
      24. apríla: Lotyšsko – SR (Riga)
      25. apríla: Lotyšsko – SR (Riga)
      1.-17. mája: MS 2015 (Praha, Ostrava, ČR)

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.