MS 2022 v Katare definitívne v zime, finále pred Vianocami

Fifa World Cup
Zdroj: fifa.com

FIFA sa rozhodla presunúť šampionát z tradičného termínu na prelome júna a júla, keďže v tom čase sú v Katare vysoké teploty.

Futbalové majstrovstvá sveta v roku 2022, ktorých dejiskom bude Katar, sa definitívne uskutočnia v novembri a decembri. Hovorca Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Walter de Gregorio vo štvrtok novinárom tiež povedal, že termín finále stanovili na 18. decembra a záverečný turnaj by mal trvať 28 dní. Ako ďalej dodal, rozhodnutie prijal výkonný výbor FIFA na základe odporúčania pracovnej skupiny.

"Môžem potvrdiť, že výkonný výbor dnes na základe návrhu pracovnej skupiny rozhodol, že sa bude hrať v novembri a decembri. A áno, finále bude 18. decembra. Je to nedeľa a zároveň národný deň Kataru. Pokúsime sa odohrať turnaj za 28 dní. Ďalším krokom, ktorý podnikneme, bude množstvo rozhovorov najmä ohľadom zápasového kalendára," uviedol de Gregorio.

Špeciálna pracovná skupina FIFA pre určenie termínu MS 2022 ešte vo februári navrhla odohratie skráteného turnaja na prelome novembra a decembra. Odporúčanie sa však stretlo s veľkou nevôľou medzi elitnými európskymi klubmi, ktoré v tom čase hrajú svoje domáce súťaže. Stále preto dúfali, že sa im podarí presvedčiť členov výkonného výboru, aby sa MS konali v májovom termíne.

FIFA sa rozhodla presunúť svetový šampionát z tradičného termínu na prelome júna a júla, keďže v tom čase sú v Katare vysoké teploty, čo by mohlo spôsobovať problémy pre hráčov i návštevníkov turnaja. Zároveň sa chcela vyhnúť januáru a februáru pre termínovú kolíziu so ZOH. Informovala agentúra Reuters.

ZÜRICH/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.