Šport

Pozrite sa, čo pre Petra Sagana znamená víťazstvo

Sagan Peter.jpg

Pred štartom jarnej klasiky Milano - San Remo sa predstavuje v novom exkluzívnom videoprofile.

Saxo Bank sa v portréte snaží odhaliť, čo motivuje Petra Sagana ako profesionálneho atléta, ktorý je vždy na ceste za ďalších víťazstvom. Peter už dokázal, že je majstrom vo využívaní príležitostí a v prekonávaní prekážok s ambíciou posunúť svoje limity do ešte vyšších úrovní.

Tímový manažér Tinkoff-Saxo Bjarne Riis povedal, že tento tím a Peter Sagan sú dokonalým spojením.

Sme hrdí, že máme domáceho hrdinu Petra Sagana v tíme Tinkoff-Saxo

"Peter je bezpochyby jedným z najväčších cyklistických talentov a už teraz je jedným z najväčších mien odvetvia. Má mentalitu víťaza, je viditeľný a aktívny vo finále a má bez debát schopnosť priniesť domov ďalšie víťazstvá," povedal Bjarne Riis.

"Sme hrdí, že máme domáceho hrdinu Petra Sagana v tíme Tinkoff-Saxo. Od roku 2008 sponzorujeme tím Tinkoff-Saxo na jeho ceste pomedzi najvzrušujúcejšie víťazstvá a dramatické súboje. Po troch po sebe nasledujúcich umiestneniach v prvej desiatke veríme, že Peter má reálnu šancu vyhrať klasiku Milano-San Remo," uviedol generálny riaditeľ Saxo Bank pre Slovensko, Českú republiku a Maďarsko Pavel Drahotský.

V exkluzívnej a osobnej spovedi Peter Sagan odhaľuje, čo znamená víťaziť. Aký je rozdiel medzi bežným atlétom a legendou? Čo motivuje jazdca načrieť vždy ešte hlbšie pri hľadaní vôle víťaziť?

"Motiváciou pre mňa je víťazstvo. Keď vyhrám na pretekoch jednu etapu, je to motiváciou pre ďalšie víťazstvo. Je to ako vyjadrenie mňa samého vo svete," hovorí Peter Sagan vo videu.


Film o Petrovi Saganovi z dielne Saxo Bank je prvým z radu obrazových portrétov tímu Tinkoff-Saxo, ktoré špecialista na on-line obchodovanie a investovanie - Saxo Bank, plánuje uviesť pre začiatkom Spring Classics.

Súťaž Obchoduj ako profesionál

Popri seriáli obrazových vizitiek Saxo Bank odštartovala aj súťaž Obchoduj ako profesionál (Trade Like a Pro), v ktorej sa Peter Sagan, Alberto Contador, Ivan Basso, Matti Breschel a zvyšok profesionálneho cyklistického tímu Tinkoff-Saxo snažia získať peniaze na charitu. Zúčastňuje sa jej až 46 jazdcov, manažérov a športových manažérov z profesionálneho cyklistického tímu. Každému účastníkovi venovala Saxo Bank na začiatku 1 500 eur, aby ich následne investoval do akcií prostredníctvom aplikácie Saxo Trader Mobile.

Súťaž prebieha na sociálno-obchodnej platforme TradingFloor.com. Registrovaní užívatelia môžu sledovať ako sa súťaž vyvíja, kto ako investuje. Pozorovatelia môžu komunikovať s účastníkmi súťaže, diskutovať o obchodných nápadoch, či prípadne kopírovať ich obchodnú stratégiu. Súťaž prebieha do konca preteku Giro D'Italia, teda do 31. mája 2015, kedy bude celkový účtovný zostatok tímu, vrátane prípadných obchodných výnosov venovaný na charitatívne účely podľa výberu tímu.

BRATISLAVA/PR článok

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.