Šport

Olympijského víťaza Dobreva našli mŕtveho

dobrev.jpg

Okrem smrti otriasa bulharskom aj škandál 11 vzpieračov pre doping

Bulharského vzpierača Milena Dobreva našli v sobotu mŕtveho v jeho vlastnom dome. Príčina smrti olympijského víťaza z Atén 2004 v kategórii do 94 kilogramov zatiaľ nie je známa.

"Jeho telo sme našli v dome, ktorý sa nachádza v meste Plovdiv. Neboli na ňom stopy po násilí, príčina smrti stále nie je jasná," cituje agentúra Reuters slová hovorkyne bulharského ministerstva vnútra.

Tridsaťpäťročný Dobrev získal okrem zlata na olympiáde v Aténach aj titul svetový šampióna rok predtým a dvakrát sa tešil z prvenstva na majstrovstvách Európy.

Bulharskí vzpierači dopovali

Jedenásti bulharskí vzpierači, vrátane trojice majstrov Európy, mali pozitívny dopingový test.
Športovcov usvedčili z užitia zakázaného anabolického steroidu stanozolol.

Testovanie prebehlo pred dvomi týždňami v kempe v Sofii, kde sa Bulhari pripravovali na aprílový európsky šampionát. Kontrolou neprešli okrem iných minuloroční majstri Európy Ivan Markov a Ivajlo Filev a šampión z roku 2005 Demir Demirev. Medzi jedenástimi hriešnikmi boli tri ženy.

"Je to obrovská rana pre bulharské vzpieranie," cituje agentúra Reuters slová generálneho sekretára národnej federácie Borislava Gidikova.

"Som v šoku. Stanozolol je archaická substancia a dnes už ju nikto nepoužíva. Pre mňa sú jediným vysvetlením kontaminované potravinové doplnky, ktoré používame na zotavenie," reagoval tréner Ivan Ivanov.

SOFIA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.