FIFA je vplyvnejšia ako náboženstvo

Sepp Blatter
Zdroj: fifa.com

Vyhlásil to Blatter, ktorý sa opäť uchádza o pozíciu šéfa tento organizácie.

Medzinárodná futbalová federácia má vo svete väčší vplyv ako ktorékoľvek náboženstvo. V rozhovore pre švajčiarske noviny to uviedol prezident FIFA Sepp Blatter.

Hýbeme masami, čo chceme využiť na mier, spravodlivosť a zdravie vo svete

"FIFA je vplyvnejšia ako ktorákoľvek krajina a ktorékoľvek náboženstvo na svete, pretože produkuje pozitívne emócie," povedal Blatter pre Sonntags-Zeitung.

Sedemdesiatdeväťročný Blatter povedal, že ak 29. mája uspeje v ďalších prezidentských voľbách, bude pokračovať v reforme federácie.

"Musíme spraviť všetko pre to, aby sme zvýšili kredit FIFA," povedal Blatter, ktorý chce pokračovať vo funkcii, pretože si to podľa neho želá väčšina futbalových federácií na svete.

"Verím v Boha a verím v sám seba. Preto musím splniť moju úlohu bez ohľadu na vek," pokračoval Blatter, ktorý sa v Zürichu bude uchádzať o post šéfa svetového futbalu už piatykrát. Jeho protikandidátmi sú bývalý portugalský reprezentant Luis Figo, prezident Holandskej futbalovej federácie Michael van Praag a a prezident Jordánskej futbalovej asociácie princ Ali bin al Hussein. ZÜRICH/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.