Preteky Donovalský drapák moderoval náš kolega. Opísal, čo sa dialo krátko po kolapse pretekára

Preteky Donovalský drapák moderoval náš kolega. Opísal, čo sa dialo krátko po kolapse pretekára
Donovalský drapák - ilustračné foto. Zdroj: Donovalský drapák/archív

Náš kolega Adam Lehocký moderoval 10. ročník pretekov Donovalský drapák, ktoré mali smutnú koncovku. Krátko po dorazení do cieľa cyklista odpadol a zomrel. Išlo o 47-ročného Dušana z Hriňovej, ktorého Adam poznal aj z minulých pretekov. Vlani súťažil v behu, tento rok presadol na bicykel.

„Keď prišiel do cieľa, vyspovedal som ho. Pýtal som sa ho, ako sa mu páčila trať a nič nenasvedčovalo tomu, že by mal ťažkosti,“ spomína Adam.

Po rozhovore sa išiel Dušan občerstviť a zhruba o 15 minút odpadol. Preteky boli podľa Adama veľmi dobre organizačne pripravené a zdravotníci boli okamžite v nasadení. Nachádzali sa tam dve sanitky, zdravotníci z horskej služby aj lekárka, ktorá Dušana okamžite začala oživovať.

„Hneď mu poskytli pomoc. V sanitke sa ho snažili oživiť. Najhorší moment bol, že tam boli jeho synovia a manželka,“ hovorí moderátor.

S moderovaním podobných akcií má Adam bohaté skúsenosti, no s takouto smutnou udalosťou sa ešte nestretol. Dušanovu smrť zdravotníci oznámili krátko pred plánovaným vyhlásením výsledkov. Organizátori sa však rozhodli zrušiť oslavy. „Ďalší pretekári postupne prichádzali do cieľa. Už som ich ani nevítal s mikrofónom. Ceny sme im odovzdali v tichosti,“ dodal Adam.

Dušana netrápili žiadne zdravotné problémy. Bol aktívny športovec. Jeho náhle úmrtie preto všetkých prekvapilo.

Minulý ročník pretekov Donovalský drapák. Tento rok výsledky nevyhlásili.
Minulý ročník pretekov Donovalský drapák. Tento rok výsledky nevyhlásili. Zdroj: Facebook/Adam Lehocky

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti