Šport

Minister posiela kontrolu do lyžiarskej asociácie

Juraj Draxler
Zdroj: TASR

Systém financovania športu podľa Draxlera nie je dobre nastavený.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Juraj Draxler (nom. Smer-SD) rozhodol o tom, že do Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) by mali v najbližších dňoch doraziť kontrolóri. Zamerajú sa najmä na nakladanie s finančnými prostriedkami, ktoré rezort školstva asociácii posiela.

V posledných dňoch prebieha medzi SLA a zjazdármi Adamom a Andreasom Žampovcami spor týkajúci sa finančného zabezpečenia športovcov. "Bez ohľadu na túto kauzu treba povedať, že systém financovania športu nie je dobre nastavený a práve preto je potrebné, aby sa zmenili pravidlá a financovanie bolo transparentnejšie," povedal minister Draxler na margo medializovaného problému.

Šéf rezortu školstva zároveň vkladá nádej do nového zákona o športe, ktoré ministerstvo pripravuje. "Verím, že ho verejnosti predstavíme čoskoro," dodal.

Slovenská lyžiarska rodina Žampovcov v uplynulých dňoch informovala o možnosti zmeny reprezentačného dresu zo slovenského na ruský. Od tamojśích funkcionárov majú prísľub, že im zabezpečia také kvalitné podmienky na prípravu, aby mohli dosahovať čo najlepšie výsledky a pre ďalší športový rast a to až do olympiády 2018. Rusi by mali Žampovi poskytnúť trénera, asistenta trénera, servismana, kondičného trénera, fyzioterapeuta, lekára so psychológom a celú prípravu aj financovať.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.