Šport

Rodman spieval Kimovi "Happy Birthday"

rodman.jpg

Následne vybuchol v živom vysielaní CNN.

Niekdajší americký basketbalista Dennis Rodman usporiadal narodeninový zápas pre svojho najlepšieho priateľa - severokórejského lídra Kim Čong-una - a pridal aj spevácky vinš.

Stredajšie stretnutie za účasti niekoľkých bývalých hráčov NBA sa konalo v Pchjongjangu, Rodman ho daroval oslávencovi a k darčeku pribalil aj "Happy Birthday". Pred zrakmi vodcu komunistického režimu, jeho manželky a ďalších pohlavárov servírovali basketbalové divadlo Kenny Anderson, Vin Baker, Cliff Robinson, Doug Christie, Craig Hodges, Charles Smith a štyria streetbalisti.


Organizácia združujúca bývalých hráčov zámorskej basketbalovej NBA (NBRPA) Rodmanovo počínanie odsúdila.

"Za správnych okolností môže basketbal slúžiť ako most spájania komunít, ale toto nie sú tie okolnosti," uviedol štvornásobný účastník Zápasu hviezd NBA Otis Birdsong, ktorý momentálne vedie NBRPA.

Kontroverný basketbalový zápas vyvoval v USA vlnu negatívnych reakcií. Krv v žilách Američanov rozprúdilo aj ohnivé vystúpenie Rodmana v živom vysielaní spravodajskej televízie CNN. Zastal sa v ňom režimu Kim Čong-Una, ktorý odsúdil amerického kresťanského misionára Kennetha Baea na 15 rokov nútených prác. Juhokoréjského rodáka Baea zajali pred dvoma rokmi. V krajine mal organizovať turistické výpravy s misionárskym poslaním, komunistický režim ho obvinil z prípravy prevratu.

https://www.youtube.com/watch?v=rqDjCfYHEcA


PCHJONGJANG/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.