V hokejovej Lige majstrov si zahrajú Košice, perličkou je klub z Británie

Hráči Košíc po prehre 1:2 v 2. kole hokejovej Ligy majstrov v A- skupine HC Košice - Kärpät Oulu
Zdroj: TASR

Druhá miestenka čaká na Nitru alebo Banskú Bystricu.

Tridsaťdeväť klubov má už istú miestenku v druhej edícii hokejovej Ligy majstrov. Po prijatí tímov Red Bull Mníchov, Black Wings Linz a Neman Grodno sa prestížna súťaž obohatila o ďalšie štyri tímy, pričom výrazne expandovala na Britské ostrovy. Jednu z dvoch slovenských miesteniek má už vo vrecku úradujúci šampión HC Košice, tá druhá bude patriť buď Nitre, alebo Banskej Bystrici.

Po úspešnom premiérovom ročníku súťaže, ktorú ovládla švédska Lulea s dvojicou slovenských reprezentantov Petrom Cehlárikom a Christiánom Jarošom, prišlo vedenie súťaže s projektom o jej postupnom rozširovaní sa. V piatok v oficiálnej tlačovej správe zaslanej TASR oznámilo, že v druhom ročníku sa predstavia aj švajčiarsky HC Davos, rakúsky KAC Klagenfurt a dva tímy z britskej EIHL - čerstvý šampión dlhodobej súťaže Sheffield Steelers a vicemajster Breahead Clan z Glasgowa. 

Okrem nich budú v nej hrať aj víťazi základných častí najvyšších domácich súťaží. V Česku sú to Oceláři Třinec, vo Švédsku AIK Skelleftea, v Nórsku Stavanger Oilers a na Slovensku HC Košice. Ďalšími účastníkmi sa vzhľadom na pravidlá zakladajúcich krajín súťaže stali švédsky Växjö Lakers a švajčiarsky Servette Ženeva. 

Keďže vedenie súťaže sa v uplynulých mesiacoch rozhodlo rozšíriť základňu Ligy majstrov na 48 tímov, v súčasnosti je k dispozícii ešte deväť miesteniek. Možnosť majú tímy z Česka, Nemecka, Fínska, Nórska, Dánska, Francúzska a Slovenska. Ak by Košice obhájili vlaňajšie prvenstvo v Tipsport extralige, druhú miestenku by automaticky získal tím umiestnený na druhej priečke v tabuľke po základnej časti a tým bola Nitra. Zamiešať kartami tak môže ešte Banská Bystrica, ktorá na účasť v prestížnej európskej súťaži musí získať titul.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.