Jozef Stümpel zhodnotil prvé vystúpenie slovenských mladíkov a prezradil, čo poradil pred MS synovi

Jozef Stümpel zhodnotil prvé vystúpenie slovenských mladíkov a prezradil, čo poradil pred MS synovi
Na snímke Jozef Stümpel počas MS 2002 proti Kanade. Zdroj: TASR - archív Pavel Neubauer.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov vstúpili do šampionátu tejto vekovej kategórie  prehrou s Českom. Hráči s dvojkrížom na hrudi mali skvelý vstup do zápasu, keď po prvej tretine viedli 2:0.

Súper však v prostrednej časti skóre otočil troma gólmi. Hoci sa zverencom kouča Ivana Feneša podarilo pred koncom duelu vyrovnať na 4:4, sto desať sekúnd pred koncom strelil rozhodujúci gól Gabriel Szturc.

„Bolo vidieť, že Česi boli lepší. Druhú tretinu sme hrali veľmi zle. Napriek tomu sme mali šancu získať aspoň bod. Je škoda, že sme si to na konci nepostrážili, uviedol pre tvnoviny.sk majster sveta z roku 2002 Jozef Stümpel.

Rozhodujúce je dostať sa do štvrťfinále

Z nezvládnutého záveru zápasu však náš bývalý reprezentačný center nerobí paniku. „Pre nás bude dôležité postúpiť do štvrťfinále. Keď sa nám to podarí, tak sa uvidí, kam až sa dostaneme. Každý zápas je iný,“ uviedol.

Prečítajte si tiež:

​Vstup do každého krátkodobého turnaja, akým sú aj majstrovstvá sveta, je mimoriadne dôležitý. Často sa odvíja celý turnaj práve od úvodného stretnutia. Bývalý slovenský reprezentant si však myslí, že facka na úvod nebude mať negatívny vplyv na naše ďalšie vystúpenia.

„Verím, že chalanov tento zápas nejako neovplyvní. Majú teraz dva dni voľno, takže verím, že si oddýchnu a odohrajú dobrý zápas,“ pokračoval niekdajší skvelý center, ktorý odohral aj 957 zápasov v základnej časti NHL.

Odovzdaj všetko, čo je v tvojich silách

Na krídle štvrtého útoku v úvodnom zápase Slovenska nastúpil jeho syn Oliver, ktorý je narodený v roku 2003. Znamená to teda, že sa bude môcť predstaviť aj na ďalšom svetovom šampionáte juniorov na prelome rokov. V kádri pre tento preložený turnaj sú ďalší dvaja potomkovia zlatých medailistov spred dvoch desaťročí - kapitán Rayen Petrovický (syn Róberta Petrovického) a Maxim Štrbák (syn Martina Štrbáka).

Hoci Stümpel junior zažíva na takomto fóre premiéru, skúsenosťami prešpikovaný otec mu nedával žiadne špeciálne rady. „Povedal som mu len, aby sa snažil, makal a aby v každom zápase odovzdal všetko, čo je v jeho silách,“ uzavrel.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti