Šport

Sapara po pauze v Ružomberku

Marek Sapara (vľavo) a Nicolas Hasler (Lichtenštajnsko)
Zdroj: TASR

Bývalý kapitám s "ružou" iba trénuje.

Dvadsaťtri hráčov vrátane reprezentanta Mareka Saparu absolvovalo v stredu úvodný tréning futbalovej zimy v corgoňligovom klube MFK Ružomberok. Hlavnému koučovi Jozefovi Vukušičovi a jeho asistentom Viliamovi Hyravému s Jánom Hasprom ml. chýbali akurát dvaja Srbi - gólman Nikolič a obranca Adamovič, ktorí sa k mužstvu pripoja vo štvrtok. Z jesenného kádra absentoval akurát brankár Lešňovský, ktorému sa skončila zmluva.


"Ešte nikdy v živote som sa tak netešil na zimnú prípravu ako teraz," nechal sa počuť kapitán majstrovskej "Ruže" z roku 2006 Sapara, naposledy hráč tureckého Trabzonsporu.

"Bola to dlhá doba, čo som nehral, zajtra uplynie šesť mesiacov od operácie môjho kolena. Bol to ťažký polrok." Tridsaťdvaročný slovenský reprezentant, ktorý s tréningom začína po plastike krížneho kolenného väzu, netají, že prioritou je pre neho zahraničné angažmán. Nevylučuje však ani jar pod Čebraťom.

S Liptákmi sa do "zimy" zahryzol aj jedenásťgólový kanonier Miloš Lačný, okolo ktorého bolo dosť "odchodových" šumov. "V Ružomberku sa mi končí zmluva, zatiaľ ani sám neviem, čo bude ďalej," povedal levočský rodák, ktorý je v rokovaní aj s liptovským klubom. "Cez sviatky som tri razy cestoval do Ružomberka. Všetko je otvorené, nikomu som ešte nič neprisľúbil. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni."

Tréner Vukušič by bol najradšej, keby všetci kľúčoví hráči zostali a privítal by aj angažovanie Saparu. Čo sa týka doplnenia kádra, špecifikoval brankársky post a ľavú stranu obrany. Lodivod tretieho tímu jesennej časti Corgoň ligy je so zimným programom maximálne spokojný. "Mužstvo čaká kvalitná zimná príprava, podmienky sú veľmi dobre vytvorené. Odohráme zápasy so silnými súpermi. V pláne je štvordňový zápasový pobyt v Prahe a herné sústredenie v Turecku," zdôraznil Vukušič.

RUŽOMBEROK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.