Nemeckí hokejisti sa tešia po strelení gólu Alexandra Blanka. Zdroj: TASR/The Canadian Press - Jason Franson/

Na majstrovstvách sveta juniorov majú za sebou vzájomný zápas v skupine B aj hokejisti Nemecka a Rakúska. V stretnutí sa naplnili papierové predpoklady a Nemci zvíťazili pomerom 4:2.

Najvýraznejšie k tomu prispel 20-ročný útočník Alexander Blank, ktorý sa stal prvým hetrikovým strelcom na turnaji. Tento počin je o to vzácnejší, že center, ktorý v uplynulej sezóne hrával za Krefeld Pinguine v nemeckej DEL-ke, ho dosiahol v rozmedzí ôsmich minút druhej tretiny.

Svoj veľký zápas zavŕšila nová posila Düsseldorfu tretím gólom do siete Sebastiana Wraneschitza, po nádhernej akcii a asistencii Justina Voleka.