SC Dnipro odohrá v Košiciach aj skupinové zápasy európskej súťaže

SC Dnipro odohrá v Košiciach aj skupinové zápasy európskej súťaže
Futbalová aréna v Košiciach. Zdroj: Facebook/SC Dnipro-1

Ukrajinský futbalový klub SC Dnipro-1 odohrá v Košiciach nielen zápas play off Európskej ligy, ale aj ďalšie domáce stretnutia v rámci skupiny tejto súťaže, resp. Európskej konferenčnej ligy. Ide o výsledok Memoranda o spolupráci, ktoré vo štvrtok podpísalo vedenie Košickej futbalovej arény (KFA) a.s. a ukrajinského klubu.

"Teší ma, že budeme môcť hrať v Košiciach. Sme mladý a dravý futbalový klub s vysokými ambíciami. Táto sezóna bude pre náš klub premiérová v súťažiach UEFA, takže sa spolu zapíšeme do histórie. Účinkovanie v Európskej lige je pre nás veľmi dôležité, najmä v tomto ťažkom období pre našu krajinu," uviedol výkonný riaditeľ ukrajinského klubu SC Dnipro-1 Andrij Rusol.

Dnipro nemôže hrať doma

SC Dnipro-1 obsadil v uplynulej sezóne ukrajinskej ligy 3. miesto a priamo sa kvalifikoval do play off EL. Po vojenskej invázii Ruska však nemôže hrať domáce zápasy na území Ukrajiny. V prípade neúspechu v play off EL má Dnipro istotu účasti v skupine EKL. Magistrát mesta informoval, že cieľom memoranda je na základe obojstrannej výhodnosti spoločný záujem angažovať sa v oblasti vytvárania vzorového modelu vzájomnej spolupráce, pomoci pri podpore rozvoja futbalu a konania futbalových zápasov v KFA. Zároveň sa v Košiciach pre klub zriadi dočasné tréningové centrum.

Viceprimátor a predseda Predstavenstva KFA Marcel Gibóda skonštatoval, že nový košický štadión sa momentálne môže pochváliť najlepšou hracou plochou na Slovensku. "Doposiaľ sa na KFA odviedlo kusisko poctivej práce, čo dokumentuje aj postoj UEFA, ktorá nám udelila výnimku pre pohárové súťaže. Zdôvodnili to tým, že k získaniu certifikátu pre štadión IV. kategórie, ktorý je potrebný pre medzinárodné zápasy, musíme už len navýšiť kapacitu, na čom už teraz usilovne pracujeme," uviedol. Verí, že na atraktívne zápasy príde mnoho divákov.

Prečítajte si tiež:

​V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na úplnú dostavbu KFA a zvýšenie kapacity zo súčasných 5836 na 12.658 divákov. Predpokladaný termín úplného dokončenia je koniec budúceho roka.

Najbližším súperom Dnipra v Košiciach bude víťaz dvojzápasu 3. predkola EL medzi cyperským klubom AEK Larnaka a srbským Partizanom Belehrad. V prvom zápase zvíťazila Larnaka 2:1, odveta je na programe vo štvrtok.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti