Juraj Slafkovský exkluzívne: Toto považujem za top moment sezóny. A nie je to draft

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Slovenská hokejová verejnosť už viac ako mesiac žije tohtoročným draftom NHL, ktorý bol pre krajinu spod Tatier vôbec najúspešnejším v histórii. Jednotkou výberu nováčikov sa stal Juraj Slafkovský, hneď za ním nasledoval Šimon Nemec a v rámci prvého kola sa zmestil aj Filip Mešár.

Prvý menovaný však stihol opäť ohúriť, keďže sa vo veku 18 rokov stal historicky najmladším víťazom ankety Hokejista roka v rámci Slovenska. Čerstvého laureáta prestížneho ocenenia sme mali možnosť privítať v našej televízii v piatkovom vydaní relácie Teleráno.

Prečítajte si tiež:

​O Slafkovskom je známe, že neraz vie vypustiť z úst perličku, ktorá pobaví všetkých naokolo. Rovnako to bolo aj v tomto prípade počas živého vysielania. „Filip, dúfam, že pozerá, je trochu pomalší, má na všetko čas, ale my ho máme radi.

So Šimonom Nemcom sme si robili srandu, že hrať hokej s Filipom je ako mať na sebe dvadsaťkilogramovú vestu,“ skonštatoval.

Prečítajte si tiež:

Ako sa nám následne zdôveril pre tvnoviny.sk, o štarte nadchádzajúcej sezóny má viacmenej jasno. „Ak všetko pôjde podľa mojich plánov a bude sa mi dariť tak, ako si predstavujem, verím, že by som ju mohol naozaj začať v prvom tíme Montrealu.“

Tlak kontroluje

Hovorí sa, že najťažším tímom na hranie v profilige sú práve tamojší Canadiens, vzhľadom na náročných fanúšikov. Tých má Juro v poslednom období viac než dosť, a tak nečudo, že musel riešiť aj túto stránku.

„Snažím sa to korigovať, aby to bolo v primeranej rovine. Musím naďalej tvrdo trénovať a pracovať na sebe. Uvedomujem si však, že mediálne povinnosti sú tiež veľmi dôležité. Našiel som si medzi tým správny balans. Pomáhajú mi ako rodičia, tak aj agent, aby som toho nemal veľmi veľa,“ vysvetlil tínedžer, ktorý toho v tomto kalendárnom roku stihol veľmi veľa.

Prečítajte si tiež:

​Na februárovej olympiáde v Pekingu dopomohol k senzačnej bronzovej medaile siedmimi gólmi, vďaka čomu ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča turnaja. S TPS Turku sa prebojoval až do finále fínskej Liigy, kde v play off už dostával solídny priestor.

Krátko na to sa predstavil na seniorskom šampionáte vo Fínsku, kde bol so siedmimi bodmi najproduktívnejším hráčom tímu.

V júli sa stal už spomenutou jednotkou draftu, vôbec prvou slovenskou. „Významných míľnikov bolo v ostatnom ročníku skutočne veľmi veľa. Pre mňa je však najcennejšia bronzová olympijská medaila. Toto považujem za top moment sezóny 2021/2022,“ priznal.

Nemal na výber

Košický rodák sa na prelome rokov predstavil na tradičnom šampionáte hráčov do 20 rokov, ktorý pre covid zrušili a presunuli na august. Preloženého turnaja sa však nezúčastnil ako on, tak ani Nemec s Mešárom.

Viacerí priaznivci zostali sklamaní, najmä po informácii, že českému výberu prišli na pomoc obaja hráči, ktorí boli tento rok draftovaní taktiež v prvom kole – David Jiříček a Jiří Kulich. Prvý menovaný sa pre iDnes vyjadril, že si to chalani mohli vo svojich kluboch vybaviť.

Prečítajte si tiež:

​„Na rozdiel od nás troch však David druhú polovicu sezóny pre zranenie nehral, takže mohol sa sústrediť na MS juniorov. Ako ja, tak aj Šimon a Filip sme mali dlhú sezónu, preto sa chceme do budúceho ročníka, asi zlomového v našej doterajšej kariére, pripraviť čo najlepšie,“ dal veci na pravú mieru Slafkovský.

Na záver priznal, že všetci traja to viacmenej museli akceptovať ako fakt. „Ako Montreal, tak aj Šimonovo New Jersey usúdilo, že by bolo lepšie, aby sme sa pripravovali buď v zámorí, alebo na Slovensku,“ uzavrel.

​Kde bude Juraj bývať po presune do Montrealu? Kedy sa najbližšie vráti na Slovensko? Nielen toto sa dozviete vo videu hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti