Šport

Takto sa z dopingu vykrúcajú jamaské atletické hviezdy

Jamajský šprintér Asafa Powell oslavuje víťazstvo v behu na 100 m na Super Grand Prix vo švajčiarskom Lausanne v roku 2008.
Jamajský šprintér Asafa Powell oslavuje víťazstvo v behu na 100 m na Super Grand Prix vo švajčiarskom Lausanne v roku 2008. Zdroj: TASR

Medzi hriešnikmi je aj bývalý svetový rekordér na 100 m Asafa Powell.

Jamajský šprintér Asafa Powell nemal ani poňatia o tom, že jeho bývalá tréningová partnerka Sherone Simpsonová užíva rovnaký výživový doplnok ako on. Povedal to v stredu ako svedok v prípade Simpsonovej pozitívneho dopingového nálezu pred disciplinárnym výborom Jamajskej antidopingovej komisie.

Úlohy sa vymenia budúci týždeň, keď bude výbor riešiť Powellovu kauzu. Oboch atlétov prichytili na vlaňajšom národnom šampionáte, vo vzorkách im zhodne našli zakázaný stimulant oxilofrín. Bývalý svetový rekordér na 100 m Powell to pripísal výživovému doplnku. Až po odhalení vraj zistil, že Simpsonová užíva ten istý prípravok.

"Až do pozitívneho testu som o tom nevedel," povedal. Poprel tiež, že by kolegyni prezradil, že mu doplnok výživy odporučil jeho kondičný tréner Chris Xuereb.

Simpsonová vypovedala v rovnakom duchu, Kanaďan Xuereb jej údajne predstavil viacero výrobkov, ona si vybrala neznámy Epiphany D1. Informácie o ňom hľadala na internete, nenašla nič podozrivé.

"Nebolo tam nič, čo by spustilo môj vnútorný alarm. Nič," bránila sa strieborná olympijská medailistka na 100 m z Pekingu 2008.

Zdroj: TASR

KINGSTON/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.